SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Öğrencilerden Zor Sorular

Antalya Alanya da gerçekleştirilen ve öğrenciler ile diyanet camiasının birleşmiş olduğu toplantıda üniversite öğrencileri diyanet görevlilerine zor sorular sordu. Diyanet görevlileri bazı soruları cevaplarken bazı soruları ise rapor haline getirmek zorunda kaldı. Kredi Yurtlar Kurumu manevi rehberlik programı kapsamında her hafta haftada bir gün öğrenciler ile buluşan Diyanet görevlileri bu sorular karşısında hiç de beklemiyorduk dedi.

Öğrencilerden Zor Sorular
Bu haber Toprak Çınar tarafından 13 Şubat 2017 - 13:00 'de eklendi ve 486 kez görüntülendi.

Antalya’nın Alanya ilçesin KYK kurumu tarafından gerçekleştirilen KYK Manevi Rehberlik programı kapsamın Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel müdürlüğü Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han Kredi ve Yurtlar Kurumu genel müdür yardımcısı Hasan Davulcu ve farklı branşlardan birçok yetkili katıldı. Manevi rehberlik programı kapsamın da kesin olarak sorular soru ise genel de itikat, iman, günlük yaşam ve sosyal ilişkiler konusundan geldi fakat bazı sorular görevlileri terletti. Fakat öğrencilerin sorduğu sorular raporlaştırıldı ve ortaya en çok sorulan soru kalıpları ise şu şekilde çıktı. Kopya Çekmek Günah mı? Kendimizi Manevi Olarak Eksik hissediyoruz Ne Yapmalıyız? Oldu. Sosyal medyadan gelen dini mesajı şu kadar kişiye göndermezsen… türü mesajların bir hükmü var mıdır?

Üniversitelerde bazı dersler cuma namazı saatine denk geliyor, bu durumda ne yapmalıyız? Müslüman gencin üniversite hayatı nasıl olmalı? Allah, insanları neden yaratmıştır? Gibi sorular en çok sorulan sorular arasında başı çekmekte.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı