SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Ömer Çelik: Bu Suç Hollanda Hükumetinin Suçu!

Medya temsilcileri ile bir araya gelerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan AB Bakanı Ömer Çelik, Hollanda’daki yaklaşımların, temel değerlerinden uzak bir Avrupa’nın ne kadar vahşi bir Avrupa’ya dönüşeceğinin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Ömer Çelik: Bu Suç Hollanda Hükumetinin Suçu!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 13 Mart 2017 - 20:41 'de eklendi ve 306 kez görüntülendi.

Medya temsilcileri ile bir araya gelerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan AB Bakanı Ömer Çelik, Hollanda’daki yaklaşımların, temel değerlerinden uzak bir Avrupa’nın ne kadar vahşi bir Avrupa’ya dönüşeceğinin bir göstergesi olduğunu söyledi.Hollanda ile yaşanan krizle ilgili konuşan Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, “Türkiye Cumhuriyeti bakanlarına uçuş izni verilmemesi, kendi toprağımız olan konsolosluk toprağına girişimizin engellenmesi, maslahatgüzarımızın tutuklanması açık şekilde suçtur ve bu suç, Hollanda hükümeti tarafından, onun verdiği talimatlarla işlenmiştir. Kuşkusuz yapılanlar karşısında müeyyidelerimiz olacaktır” dedi. Çelik, Hollanda, Almanya ve AB ülkelerinde Türk bakanlara yönelik engellemeler ile yaşanan son gelişmeler ve AB’yle ilişkiler konularında televizyon, gazete ve ajansların Ankara temsilcilerine değerlendirmelerde bulundu.

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogheri’nin Hollanda’nın diplomatik skandalına ilişkin, “Karşılıklı gerilimden kaçınılmalı” şeklinde açıklama yapmasına tepki gösterdi. Çelik, “Mogherini bu açıklamasıyla Türkiye’de darbe girişimi olduğu zamanki açıklaması gibi hiçbir karşılığı ve etkisi olmayan ve tamamen yanlış bir açıklama yapmış. Olayı doğru bir şekilde değerlendirmemiş.” dedi. Bakanlıkta medya temsilcileriyle bir araya gelerek gündeme dair değerlendirmelerde bulunan ve soruları yanıtlayan Çelik, Avrupa’da aşırı sağ ve faşist partilerin başa gelmesi halinde, ortaya çıkacak tablonun Türkiye’nin milli çıkarları ve dünya için doğru olmayacağını ifade etti. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA