SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Özlü: Yüksek Teknolojiler Merkezi Açılacak!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, kuracakları yeni yapı ile birlikte, yeni bir sıçrama yapmayı; bilim, teknoloji ve sanayi yapısını değiştirerek yüksek gelirli ülkeler arasına girmeyi hedeflediklerini söyledi.

Özlü: Yüksek Teknolojiler Merkezi Açılacak!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 08 Mart 2017 - 21:39 'de eklendi ve 387 kez görüntülendi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, kuracakları yeni yapı ile birlikte, yeni bir sıçrama yapmayı; bilim, teknoloji ve sanayi yapısını değiştirerek yüksek gelirli ülkeler arasına girmeyi hedeflediklerini söyledi.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, 2017 yılı Ocak ayına ait sanayi üretim endeksini yazılı olarak değerlendirdi. 2017 yılı Ocak ayında takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,6 arttığını belirten Bakan Özlü, arındırılmamış endekste artış yüzde 4,2 olarak gerçekleştiğini, mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 1,3 arttığını kaydetti.

Öte yandan  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, kurulması planlanan Yüksek Teknolojiler Araştırma Merkezi (YÜTAM) bünyesindeki araştırma birimlerinin, özel sektör ile rekabet eden değil, özel sektörü destekleyen, çözüm ortakları olmasının hedeflendiğini bildirdi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü  konuşmasında, tasarı hakkında bilgi verdi. Tasarının, üç ana temelden oluştuğunu belirten Özlü, Türkiye’nin rekabet gücünü artırmak, refahını sürekli kılmak için bilimsel ve teknolojik çalışmaların tek elde planlanması ve yürütülmesinin amaçladığına işaret etti.Özlü, “Bu çerçevede Bilim Kurulu’nun, Bilim ve Teknoloji Kurulu’na dönüştürülmesi, üye sayısının 17’den 7’ye düşürülmesi, kurulun Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, üniversite ve özel sektörden iki temsilci ve TÜBİTAK Başkanı’ndan teşekkül etmesi, seçim usulünde ve görevlerinde değişiklik yapılması öngörülmektedir.” diye konuştu.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı