SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

PKK Operasyonunda 1 Şehit!

Diyarbakır’ın Lice ilçesinin kuzeyi ile Bingöl’ün Genç ilçesi arasındaki kırsal bölgede düzenlenen operasyonlarda 1 asker hayatını kaybetti, 4 PKK’lı öldürüldü.

PKK Operasyonunda 1 Şehit!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 08 Mart 2017 - 21:37 'de eklendi ve 380 kez görüntülendi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinin kuzeyi ile Bingöl’ün Genç ilçesi arasındaki kırsal bölgede düzenlenen operasyonlarda 1 asker hayatını kaybetti, 4 PKK’lı öldürüldü. Operasyon 18 köyde, 7 bin askerin katılımıyla pazar günü başlatılmıştı. Diyarbakır ve Bingöl operasyonlarda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.Lice ile Bingöl arasında kalan kırsal bölgede Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonları tüm hızıyla devam ediyor. Bingöl’ün Genç ilçesi ile Diyarbakır’ın Lice ilçesi arasında bulunan 18 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bölgede terör örgütü PKK’yı dağlardan söküp atmak adına sürdürülen geniş çaplı operasyonda 7 bin güvenlik görevlisi görev yapıyor.

Çok sayıda zırhlı ara ile 17 helikopterin de sürdürülen operasyona kar kış demeden destek verdiği ifade edilirken bölgede zaman zaman sıcak çatışmaların yaşandığı aktarıldı. Bölgede güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 4 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edilirken, diğer bir bölgede sürdürülen operasyonda 5 teröristin öldürüldüğü açıklandı.Bölgede pazar günü sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından başlatılan operasyonda bugüne kadar ise aralarında 1 milyon TL ödül konulan ve yeşil listede yer alan “Erhan Siser” kod adlı Edip Yetüt’ün de olduğu toplam 19 terörist silah ve teçhizatlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi. Operasyonda toplam, 3 adet M-16 piyade tüfeği, 9 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, 1 PKMS (Bixi) makineli tüfek, 4 adet M-16 şarjörü, 21 adet Kaleşnikof şarjörü, 120 adet Kaleşnikof fişeği, 7 adet el bombası, 2 adet Glock marka tabanca, 1 adet telsiz ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı