SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Putin Türk Akımı Projesi’ni Onayladı!

Rusya ile Türkiye arasında yapılan Türk Akımı doğalgaz boru hattı anlaşması, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından onaylandı.

Putin Türk Akımı Projesi’ni Onayladı!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 07 Şubat 2017 - 19:32 'de eklendi ve 504 kez görüntülendi.

Rusya ile Türkiye arasında yapılan Türk Akımı doğalgaz boru hattı anlaşması, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından onaylandı.Rusya’nın Federal Yasası Hukuki Bilgi sayfasından yapılan açıklamada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türk Akımı projesinin onaylanmasını öngören kararnameyi imzaladığı bildirildi.TBMM Genel Kurulunda geçen yıl 2 Aralık’ta kabul edilen anlaşma, Rusya Parlamentosu’nun alt kanadı Duma tarafından bu yıl 20 Ocak’ta, Federasyon Konseyi’nde ise 1 Şubat’ta kabul edilmişti. Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinde hükümetler arası anlaşma Türkiye ve Rusya arasında geçen yıl 10 Ekim’de imzalanmıştı.

19 milyar dolara mâl olması beklenen Türk Akım Gaz Boru Hattı Projesi, Rusya’dan Türkiye’ye, oradan da Yunanistan’a erişecek. Her biri yıllık 15,75 milyar metreküp kapasiteli, iki boru hattından oluşacak Türk Akımı toplamda 31,5 milyar metreküp kapasiteye sahip olacak. Denizdeki iki hattın inşası ve işletimi Rusya Federasyonu tarafından yapılacak.

Karadaki hatlardan birisi Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi tarafından inşa edilecek. Avrupa’ya gaz taşıyacak diğer kara hattının inşası ve işletimi, yüzde 50 oranında ortaklık payı ile iki ülkenin belirleyeceği şirketler tarafından kurulacak yeni bir şirket tarafından yapılacak.Türk Akım projesi kapsamında inşa edilecek boru hatlarından birisi sadece Türkiye’ye gaz vereceği ve başka bir ülkenin iletim sistemi kullanılmayacağı için gazın üçüncü ülkeler tarafından kesilmesi söz konusu olmayacak.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı