SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Referandumda nerede oy kullanacaksınız? Seçmen yeri sorgulama ekranı

Son dönemde ülkenin en önemli gündemi olan 2017 referandumu için geri sayım başlamışken insanların aklındaki en önemli sorulardan bir tanesi de nerede oy kullanacaklarıdır. Haberimizin devamında konu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Referandumda nerede oy kullanacaksınız? Seçmen yeri sorgulama ekranı
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 25 Şubat 2017 - 13:50 'de eklendi ve 848 kez görüntülendi.

Ülkenin geleceğini belirleyecek olan yeni anayasa değişikliği referandumu 16 nisan 2017 pazar günü yapılacak. Peki bu referandumda nerede oy kullanabileceksiniz. Oy kullanacağız yeri online olarak öğrenebilecek misiniz? Öncelikle 2017 seçmen yeri sorgulama ekranı için Ysk’nın resmi sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Sorgulama ekranı için buraya tıklayabilirsiniz. Ysk’nın sitesine girdiğiniz zaman seçim yerinizi öğrenebilmeniz için bazı bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl, T.C. Kimlik Numarası ve Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No bilgilerini doldurmanız gerekecek. Bunlar nüfus cüzdanınızda yer alan bilgilerdir. Seçmen yerinde yanlışlık olanların bulundukları yerdeki YSK’ya başvurmaları gerekmektedir. E-devlet sistemi üzerinden de seçmen yerinizi öğrenebilirsiniz.Seçmen yerlerinde hata olan, ismi hiç olamayan ya da yerleşim yerini değiştirmek isteyen vatandaşlar en geç 26 şubat 2017 pazar gününe kadar ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğal gaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvurmaları ve nüfus müdürlüğü tarafından onaylanan adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

Öğrenim gördükleri yerlerde oy kullanmak isteyen öğrenciler ise öğrenim gördükleri okuldan öğrenci belgesi ve yurtta kaldıklarına dair bir belge ile bulundukları bölgedeki nüfus müdürlüğüne bizzat başvurmaları ve onaylattıkları adrese ilişkin  imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

  

 


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı