SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

RTÜK Yeni Yasa Yayınladı

Radyo televizyon Üst Kurulu yeni bir yasa yayın yasaklarına düzenleme getirdi. Radyo televizyon üst Kurulu tarafından getirilen yeni yas aile yayında bulunan bütün dizler ve programlar tekrar tasarlanacak.

RTÜK Yeni Yasa Yayınladı
Bu haber Toprak Çınar tarafından 02 Şubat 2017 - 13:58 'de eklendi ve 393 kez görüntülendi.

RTÜK başkan yardımcısı İlker ılgın ve İzleme ve Değerlendirme daire başkanı Mehmet Çakırtaş ve televizyonların genel yayın yönetmenleri bir araya geldi. Pazartesi günü gerçekleşen bu toplantının ardından ise Radyo televizyon Üst kurulu alınan kararların son halini dün açıkladı.
Radyo televizyon üst kurulu yapmış olduğu açıklama aile birlikte son düzenlenen tasarı sayesinde yayınlanan herhangi bir yayın hakkına sahip olan programın veya dizinin aile haklarını ve aile yapısını bozmaması gerektiğinin üstüne çok durulduğunu belirtti. Ayrıca başbakan ve cumhurbaşkanı gibi ve bakanlar ve ya hükümetin üstü düzey yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre de terör örgütü mensuplarına veya terör örgütüne yönelik haberlerinde yayın yasağı kapsamından kaldırıldığı da açıklandı. Bu açıklamaya göre ise herhangi bir patlama veya herhangi bir terör örgütü olayına ait olay öncesi veya olay sonrası görüntülerin resmi makamlarca paylaşılanlarının artık haber yapılması veya yayına alması da yayın yasağından kaldırıldı.
Alt yazıya ait olan yayın yasağı da herhangi bir son dakika haberi veya görüntü içermeyen son dakika haberleri de artık yayın yasağından kalktı bu sayede televizyon kanalları artık son dakika haberlerini alt yazı olarak da geçebilecek.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA