SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Ruslarla Aramızdaki Siyasi Buzlar Eridikçe Turizm Canlanıyor

Ruslarla Aramızdaki Siyasi Buzlar Eridikçe Turizm Canlanıyor
Bu haber Toprak Çınar tarafından 24 Ocak 2017 - 8:00 'de eklendi ve 370 kez görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyeti tarafından Rus Savaş Uçağı Suriye sınırında vurulmuş ve Akdeniz’e düşmüş. Turizm vurulmuş aslında. Ruslarla büyük kriz bu şekilde başlamıştı. Tabi bizimkiler rest çekti, Ruslar rest çekti. İşler baya bir sarpa sardı. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerden ziyade en çok turizmi vurdu bu olay. Yaz geldi çattı. Gelen yok giden yok. Eeee hani turistler. Her yıl tıklım tıklım Antalya sahillerini dolduran sarı yabancılar yoklar (Şimdi Suriyeli vatandaşları görüyoruz bu sahil şeridinde).Tüm oteller boş çekiyor. Haberlerde yöneticiler bağıra bağıra bize gelin diyorlar yani. Otel şirketleri artık yabancılardan ümidi kesmiş, yıllardır yüzümüze bile bakmayan bizlerden medet ummaya çalışıyor. Kampanyaları değiştiriyor, daha neler neler.

İlişkiler şimdilik rayına oturuyor gibi hem de Rus Konsolosu Karlov’a silahlı saldırıda bulunulmasına rağmen. Bunca olaylar olmasına karşın turizm hala zor da olsa ayakta durmayı başarıyor.

Sadece turizmi Ruslara bağlamak olmaz tabi. Avrupa’da da ekonomik bir kriz var desem yalan olmaz. Onlarında eli cebine artık kolay kolay gitmiyor. Kendilerince de baya sıkıntıları var. Yani oradan da büyük bir kaynak kaybımız mevcut.Tabi sadece diğer ülkelerin kendi sorunlarını bırakıp kendi sorunlarımız yüzünden meydana gelen turist kayıplarını da anlatalım. Her an her yerde bir canlı bomca ya da silahlı saldırıya uğrayıp ölmeyeceğimizi biz bile bilemiyoruz. Dışarı çıkmaya korkar hale gelen yakın arkadaşlarım da var. Terörizmin etkisini de bağlamak lazım tüm bu olaylara. Seneye yılbaşında İstanbul başta olmak üzere birçok ilde kutlamalar nasıl olacak ya da olacak mı merak söz konusu. Zaten bu kutlamaların şu anda yönetim kademesi olan hükümet zamanından beri baya bir azalmış durumda.

Bence pamuk eller cebe bu yaz çoluk çocuk güneye gidiyoruz. Yine iş başa düştü. Turizmi canlı tutmak bizim elimize kalacak sanki. Biz otel şirket yöneticileri tarafından beğenilmeyen yerli turistlere düştü. Değerimizi anlamalılar. Onları terk etmeyecek tek millet yine biziz, turizmin görünmeyen can damarıyız. Kışın soğuk günlerinde hepinize iyi tatiller. Erken rezervasyon yaptırmayı unutmayın da fazla bedel ödemekten kurtulun derim. Yoksa turizm bitecek valla….

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA