SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Sağlık Bakanı Adıyaman’da!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Adıyaman’nda Kahta Kültür Merkezinde, kanaat önderleri, muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi.

Sağlık Bakanı Adıyaman’da!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 22 Mart 2017 - 20:08 'de eklendi ve 1.012 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Adıyaman’nda Kahta Kültür Merkezinde, kanaat önderleri, muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi.Burada konuşan Akdağ, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasının önemine değinerek, bu anlamda Adıyaman’dan büyük destek beklediklerini ifade etti.Bakan Akdağ, milletin üstünde hiç bir gücü kabul etmediklerini vurgulayarak, Türkiye’nin içeride ve dışarıda birçok zorlukla mücadele ekmek durumda kalan bir ülke olduğunu aktardı.

Referandum ile CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi ‘hayır’da değil, güzel ve hayırlı işlerde yarışmak gerektiğini bunun da ‘evet’ denilerek yapılacağını anlatan Bakan Akdağ, “Türkiye’ye yeni güçlü bir hükümet sistemi gerekiyor. Türkiye gitmek istediği doğrultuda gidebiliyorsa, direksiyonun başındaki Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın birbirlerini iyi tanımaları ve birbirlerine çok iyi itimat etmelerinden kaynaklanıyor. Aksi takdirde geçmişte direksiyondakilerin birinin sağa kırması diğerinin sola kırmasıyla ülkenin ne kadar zarar ettiğini birçok kez müşahede ettik. Dolayısıyla doğru bir sistemin peşindeyiz” diye konuştu.Öte yandan sağlık hizmetleri ile ilgilide açıklama yapan Akdağ, sağlık binalarının yüzde 70’ini depreme dayanıklı hale getirdiklerini ve 2023 yılına kadar tüm yapıları depreme hazır binalar hale getireceklerini kaydetti. Akdağ, afetlerde kurtarma çalışmalarında görev alan gönüllülerin sayısının da 8 bine ulaşmasının sevindirici olduğunu kaydetti.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı