SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Sağlık Bakanından Suriyeli Doktor Açıklaması!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, birtakım ziyaretler için geldiği Elazığ’da açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanından Suriyeli Doktor Açıklaması!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 21 Mart 2017 - 15:51 'de eklendi ve 397 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, birtakım ziyaretler için geldiği Elazığ’da açıklamalarda bulundu.Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Hükümet olarak sağlıkta dönüşümün ikinci dönemine başlıyoruz. Son 6 aydır bunun üzerinde çok yoğun çalışıyoruz. Bizzat ben saha çalışmalarını yaptırdıktan sonra politika laboratuvarlarıyla bunları çalışıyorum. İnşallah yakında hem hükümetimize, hem cumhurbaşkanımıza Türkiye’deki yeni stratejilerimizi, yeni eylem planlarımızı açıklayacağız” dedi.Valilik şeref defterini imzalayan Akdağ, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Cazibe Merkezleri Programına işaret ederek ‘Bizim maksadımız hükumet olarak Doğu Anadolu’dan, Güneydoğu Anadolu’dan, Orta Anadolu’dan batıya göçü önlemektir.’ dedi. ‘Artık terörün herhangi bir günü, bir sebebi bahane ederek milletimizin üstüne baskı kurmasına asla müsaade etmeyeceğiz.’ diyen Akdağ, bu hususta kararlı olduklarını vurguladı.Cazibe Merkezleri Programı’na değinen Akdağ; ”Öğrendiğim kadarı ile Elazığ’da 200’ün üstünde başvuru var. Elbette bunlar değerlendirilecek. Bunlardan uygun olanlar yatırıma dönüşecek.” sözlerinde bulundu.

Sağlık Bakanı Akdağ, Suriye’deki savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan mültecilerin durumu hakkında kısmen bilgilendirme yaptı. Suriyeli doktorlardan diploması yanında olanlara eğitim verdiklerini ifade eden Bakan Recep Akdağ, Suriyeli doktorlara eğitim verip sınava tabi tuttuklarını ifade söyledi. Buradaki hedefin sınavı geçen doktorların Türkiye’de bulunan Suriyelilere hekimlik hizmeti vermek olduğunu dile getirdi.Suriyeli doktor ve sağlık çalışanlarını için bu çalışmayı yaptıklarını bildiren Bakan Akdağ, düzenlemenin özellikle Suriyeli misafirlere hizmet edecek şekilde olduğunu kaydederek, bu yıl içerisinde bu hizmetin başlayacağını belirtti.

  


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı