SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

15 Şubat çarşamba Şans topu çekilişi sonuçları açıklandı

Milli piyangonun şans oyunlarından biri de şans oyunu ya da diğer adıyla 5+1 oyunudur. Şans oyunu nasıl oynanır, toplar ne zaman çekilir, ikramiye nasıl kazanılır gibi sorularınızın cevaplarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

15 Şubat çarşamba Şans topu çekilişi sonuçları açıklandı
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 15 Şubat 2017 - 22:29 'de eklendi ve 786 kez görüntülendi.

Şans topu nedir nasıl oynanır?

Şans Topu yani (5+1) oyunu, iki farklı sayı kümeleri ile oynanır. Bu kümelerden, belirlenen sayıda numara seçilmesi mantığına dayanan sayısal bir oyundur. İlk sayı kümesinde 1’den 34’e kadar numara, ikinci sayı kümesi ise 1’den 14’e kadar numara bulunmaktadır. Katımcılar, ilk sayı kümesinden beş (5) adet, ikinci sayı kümesinden ise yalnızca bir (1) adet numarayı seçerek oyuna katılabilmektedirler.Şans Topu yani (5+1) oyunu, en çok ikramiye verilen şans oyunu olarak bilinmektedir. Bu yüzden de ikramiye grupları hayli fazladır. (5+1)’in bilinme olasılığı diğer oyunlara kıyasla çok daha yüksektir. 1/3.895.584 oranında kazanma şansınız vardır. Diğer şans oyunlarında bu oran çok daha düşük olmaktadır. Şans Topu (5+1) oyununda ikramiye grupları ise şöyledir; (5+1), (5), (4+1), (4), (3+1), (3), (2+1) ve (1+1) olmak üzere toplamda 8 adet grup vardır.

Şans topu ne zaman çekilir?

Şans Topu (5+1) oyunu, her çarşamba günü gece çekilmektedir ve çarşamba günü 21:00’e kadar Sayısal Oyun bayilerinde her hangi birinde oyunu oynayarak şansınızı denemeniz mümkündür. Çekiliş sonrası ikramiye kazanılması durumunda; (1+1), (2+1), (3), (3+1) ve (4) bilenler, ikramiyelerini Loto bayilerinden, (4+1) ve (5) bilenler, ikramiyelerini Loto bayilerinden, (5+1) bilenler ise, ikramiyelerini MPİ Genel Müdürlüğünden alabilirler. Şans Topu (5+1) oyunu ikramiyeleri, çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde bayilerden ya da İdare Şubelerinden alabilmektedir.

15 şubat 2017 Çarşamba Şans Topu Çekiliş SonuçlarıŞans topu ne kadar ikramiye veriyor?

Genel bir fikrinizin olması için son hafta dağıtılan ikramiyeleri size verelim istedik. Bu rakamlar oyunu oynayan kişi sayısı ve ikramiye kazanan kişi sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin bu hafta 5+1 bilen 1 kişi olduğu için aldığı ödül 700 bin Tl oldu.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı