SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Sebze ve Meyve Üreticilerine Müjde!

Tüfenkci, özel bir televizyon kanalında katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sebze ve Meyve Üreticilerine Müjde!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 22 Şubat 2017 - 20:47 'de eklendi ve 407 kez görüntülendi.

Tüfenkci, özel bir televizyon kanalında katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, sicil affına rağmen kredi vermekte direnen bankaları uyararak, “Kredi vermeme noktasında direnen bankalar varsa o noktada da gereğini yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz” dedi.Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, düzenlemeyle işletme sahiplerinin beyaz bir sayfa açarak, yeni kredi imkanı bulacaklarını, bu ivmeyle yeni iş yeri açabileceklerini söylemişti. Tüfenkci, “Sicil affından yaklaşık 1 milyon 500 ile 1 milyon 600 bin arasında esnafımızın yararlanacağını düşünüyoruz” demişti.Öte yandan sebze-meyve üreticilerinin sorunlarına da değinen Tüfenkçi üreticilere kolaylık sağlanacağını söyledi. Sebze ve meyve fiyatlarının ucuzlamasını sağlayacak, hem üreticiyi hem tüketiciyi koruyacak çalışmaya ilişkin bilgi veren Tüfenkci, üreticinin de tüketicinin de kazanacağı bir sistem oluşturmak için gayret göstereceklerini ifade etti.

Bakan Tüfenkci, “Özellikle sebze ve meyvede küçük ölçekli üreticileri, kooperatifler, üretici birlikleri veya büyük şirketler vasıtasıyla sözleşmeli üretim yapabilir hale getireceğiz. Hallerde soğuk hava depolarının zorunlu olmasını istiyoruz. Bunun için de sadece düzenlemede zorunlu hale getirmek yetmez, bunu teşvik mekanizmalarıyla da desteklemek istiyoruz.” diye konuştu. Bu kararların ekonomiye katkı sağlayacağını belirten Tüfenkçi küresel büyümenin yavaşlamasına rağmen Türkiye ekonomisinin kararlı bir şekilde büyümeye devam ettiğini belirten Bülent Tüfenkci , 15 Temmuz darbe girişimine de değinerek “ Hem dünyadaki finansal kırılganlıklar hem de aleyhimize olumsuz algı oluşturmak isteyen kesimlerle mücadele ediyoruz.” dedi.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA