SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Sorulara Süre Yetmedi

12 Mart Pazar günü yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı ile ilgili olarak sınavdan hemen sonra yapılan değerlendirmelere göre birçok öğrenciye sınav süresince sorularda zorlanma oldu.

Sorulara Süre Yetmedi
Bu haber Toprak Çınar tarafından 13 Mart 2017 - 5:59 'de eklendi ve 287 kez görüntülendi.

2 milyondan fazla adayın girdiği sınavda ise çoğu öğrenci sorulara süre yetiremedi. Sınavdan hemen sonra uzmanlar tarafından değerlendirilen YGS sınav soruları hakkında ise uzmanlar şu değerlendirmede bulundu.2 Milyondan fazla adayın girdiği sınav için sınavda 160 soru bulunduğundan dolayı 160 dakika sınav süresi verilirken aynı zaman da ise 10:00 da başlayacak olan sınav için ise salonlar saat 09:45 gibi bir süre de kapatıldı. Salonun kapanmasının ardından saat 10:00 da tüm Türkiye de aynı zamanda başlayan sınav ise 2 saat 40 dakika gibi bir sürenin ardından biterken adaylar ise bu yıl sürenin yetmediğinde yakındı. Uzmanlar ise sınavdan hemen sonra soruları değerlendirdi. Uzmanların yapmış olduğu değerlendirmeye göre ise Türkçe de anlam bilgisi sorularının 32 değil de 31 olması ve dil bilgisinin de 9 olması bu yıl fark gösterdi dedi.

Ayrıca fizik alanında ise çok zor olmamak ile birlikte seçici ve kaliteli sorulardan oluşmakta idi.  Biyoloji ise bilgi ağırlıklı ve akademik olarak kaliteyi öne çıkaracak sorulardan oluşuyordu derken matematik hakkında ise  geçen yıla göre daha zor ve daha kaliteli sorular bulunmak ile beraber bunun yanı sıra bayağı bir mantık gerektiriyordu dedi.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA