SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Sözcü Kalın Tepki Gösterdi

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Hollanda hükümetinin gösteriş olduğu uygulama ile ilgili olarak en sert tepkiyi gösteren isimlerden biri oldu.

Sözcü Kalın Tepki Gösterdi
Bu haber Toprak Çınar tarafından 12 Mart 2017 - 10:03 'de eklendi ve 203 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Hollanda Hükümetinin Fatma Betül Sayan Kaya ile ilgili yapmış olduğu bu uygulamanın kesin bir dille uygulanmaya dahi konulmaması gerektiğini söyledi. Buna mukabil olarak Kaya’nın konsolosluk binasına alınmaması nasıl bir karardır bana anlatın ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Hollanda hükümetinin almış olduğu bu karar kesin bir dille ne viyana ne de diğer antlaşmalara uygun bir şekilde değildir. Bu uygulamaya kesin olarak tepki Avrupa Birliği tarafından verilmelidir.  Avrupa Birliği eğer bu uygulamaya herhangi bir tepki vermez ise kesinlikle bunun vicdani bir uygulama olmadığını söylemez ise bunu nasıl açıklar bilemiyorum dedi. sözcü İbrahim Kalın bunu kesinlikle biz Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak kabul etmiyoruz bu uygulama adil veya demokratik bir uygulama değildir. Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya’nın ifade özgürlüğü elinden alınmıştır. Bunu asla kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Hollanda hükümeti daha birkaç gün önce Almanya ile yaşana bu gerilim de yaptığımız açıklamalardan halen akıllanmamış bir hükümeti karşımızda görüyoruz bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Bu yüzden Hollanda hükümeti bu uygulamadan bir an önce vazgeçmelidir dedi. Henüz herhangi bir karar vermemiş olan Hollanda kısa sürede kararını vermelidir ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA