SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Star Tv Satılıyor! Star TV, NTV, Kral TV, Kral Pop’nın yeni Sahibi Kim?

Star Grubu patronu Ferit Şahenk, Bein grubu ile uzun zamandır görüşülen kanalların satışı için mutabakata vardıklarını söyledi. Aynı şekilde Radyo kanalları ile de prensipte anlaşıldığını belirtti. Kral FM, Kral Pop, Kral World ve NTV radyolarını da beIN satın alacak.

Star Tv Satılıyor! Star TV, NTV, Kral TV, Kral Pop’nın yeni Sahibi Kim?
Bu haber Ahmet Yaman tarafından 23 Şubat 2017 - 10:44 'de eklendi ve 454 kez görüntülendi.

Daha öncede Garanti bankasındaki hisselerini satan Ferit Şahenk ‘in medya grubunu da elden çıkaracağı haberleride gelmeye başladı. Daha önce Digitürk’ü satın alan Katarlı beIN Grup satın aldı.Star grubu patronu FERİT ŞAHENK, beIN’DEN %20 HİSSE ALACAK

Ferit Şahenk bu satıştan sonra medyadan tamamen çıktığı anlamına gelmiyor. Şahenk, yapılan satış sonrası Türkiye’deki tüm beIN hissesinden yüzde 20 pay sahibi olacak. Şahenk küçük ortak olarak yer aldığı beIN Türkiye’de yönetime ise karışamayacak.

Ferit Şahenk, TV8’de de Acun Ilıcalı’nın yüzde 30 ortağı ve yönetime karışmıyor. Satışın tam bitmesi ve Rekabet Kurumu’nun onayıyla birlikte Star grubundaki şirketlerin tüm yönetimi de beIN tarafından yeniden organize edilecek.Lig TV’nin adını beIN Sports olarak değiştiren beIN MEDIA elindeki spor yayınlarının bir kısmını şifresiz kanallarda yayınlamak için temaslarda bulunmuş ve NTV Spor’u satın almak istemişti. NTV Spor için başlayan görüşmeler daha sonra genişletildi medyadaki en büyük el değiştirme operasyonlarından birine dönüştü.

Şahenk’in medyada küçülme kararında ‘Kar elde etmeyen işletmeleri elden çıkarma ya da hisselerini azaltma’ stratejisinin etkili olduğu belirtiliyor. Katarlılar ise şifreli platform dışında da var olmak istiyorlar. Anlaşmanın imzalanmasının ardından yaşanacak ‘medya evliliği’ sonrası Katarlıların Star grubunda da yeni bir yapılanmaya gireceği konuşuluyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA