SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Süleyman Soylu: HDP Delikanlıysa Bugün Özerklik İlan Ediyorum Desin!

Bursa’da bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması”na katıldı.

Süleyman Soylu: HDP Delikanlıysa Bugün Özerklik İlan Ediyorum Desin!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 10 Mart 2017 - 21:49 'de eklendi ve 358 kez görüntülendi.

Bursa’da bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması”na katıldı.Bakan Soylu siyasetin PKK ve FETÖ ile aynı safta yapılamayacağını bildirerek, Şırnak Uludere’de yapılan operasyonlar hakkında bilgi verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı konuşmada CHP’yi eleştirerek, Kılıçdaroğlu’nun PKK ile FETÖ ile aynı safta siyaset yaptığını ifade etti. Kılıçdaroğlu’na farklı yöntemler izlemesi konusunda çağrıda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’nin izlediği yolu tekrar değerlendirmesi gerektiğini kaydetti.

Ayrıca Bakan Soylu, Şırnak Uludere’de yapılan operasyonlarla ilgili, “Şırnak Uludere’de yapılan operasyonlar” bilgisini paylaşarak, Türkiye’yi temizlemek için gayret gösterdiklerini dile getirdi.15 Temmuz darbe girişimine de değinen Soylu, “Bir ülkede 60 yıldır her 10 yılda bir darbe oluyorsa sistemi elden geçirmek zorundayız. Bu ülke artık yoruldu. Biz size itibar etmiyoruz. İtimat etmiyoruz. Biz kendi kurallarımız ile bu ülkeyi yöneteceğiz. Üstten bakanlar ve iplerinin nerede olduğunu bilmediğimiz insanlardan yorulduk. Bu ülkeyi bu millet kurdu. Ayağı çıplak insanlar kurdu. Köylü kurdu, ezan diyen bayrak diyen insanımız kurdu. Artık milletin borusu ötüyor. HDP çıkmış, 7 hazirandan önce ‘Biz artık özerklik ilan edeceğiz’ diyor. İlçeler belirlediler, her tarafta milletli ürküttüler ve korkuttular. Bin yıllık tarihe ihanet etmeye başladılar. HDP delikanlıysa, bugün özerklik ilan edeceğim desin de görelim boyunun ölçüsünü” dedi.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı