SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Tersanede Can Pazarı

İstanbul da tersanede çalışan bir işçi denize düştü adeta can pazarı yaşandı. İstanbul Kasımpaşa da bir tersane de çalışan Serhat Sırtaş isimli çalışan bir anlık dalgınlık sonucu dengesini kaybederek denize düştü. Deniz polisi ve itfaiye ekipleri Serhat Sırtaş için adeta seferber oldu.

Tersanede Can Pazarı
Bu haber Toprak Çınar tarafından 17 Şubat 2017 - 11:30 'de eklendi ve 371 kez görüntülendi.

İstanbul Kasımpaşa Taşkızak tersanesinde çalışan bir işçi bir anlık dalgınlık sonucu dengesini kaybederek denize düştü. Adeta bir can pazarının yaşandığı olay da deniz düşen işçi Serhat Sırtaş polis ve itfaiye ekiplerinin çabaları ve üstün önemle çalışmaları sonucu yaklaşık 40 dakika çalışarak kurtarılabildi. Olay ise İstanbul Kasımpaşa Taşkızak tersanesin bu gece sabaha karşı saat 05:00 sularında gerçekleşti. Olay yerinden gelen bilgilere göre gece vardiyasında çalışan 50 yaşında ki Serhat Sırtaş kıyıya demirli olan gemiden karaya doğru atlamak sureti ile inmeye çalıştı fakat başaramayarak denize düştü. Durumu fark eden diğer tersane çalışanları direkt olarak denizde çırpınan arkadaşına yardım etmeye çalıştı. Hemen bir can simidi atarak vatandaşın deniz yüzeyinde kalmasını sağladılar bu da olası bir ölüm vakıasını önledi.

Tersanenin diğer çalışanları olay yerinde hemen arkadaşlarına can simidi atması belki de en önemli müdahale oldu. Bunun sonucunda hemen itfaiye ve polis ekiplerine çalışanlar haber verdi. Olay yerine gelen İtfaiye ve Polis ekipleri deniz düşen Sırtaş için çalışmaları başlattı ve 40 dakika sonunda kustarıldı.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı