SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Toplu Taşımada Sivil Polis Dönemi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 81 vilayetin valilerine gönderilen genelgede, bundan böyle toplu taşıma araçlarında sivil polislerin denetim yapacakları belirtilmekte. Ceza kesme yetkisini de sahip olacak olan sivil polislerin, toplu taşıma araçlarında yaşanan durumları ve şoförü gizli olarak takibe alacağı açıklandı.

Toplu Taşımada Sivil Polis Dönemi
Bu haber Toprak Çınar tarafından 28 Ocak 2017 - 8:23 'de eklendi ve 330 kez görüntülendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen genelgede, şehir içinde ve şehirlerarası yolcu taşımakta olan araçlarda sivil olarak trafik polislerinin bulunacağı ve denetim yapacakları belirtildi. İçişleri Bakanı tarafından yapılan açıklamada trafik kazalarının azaltılması gereğine vurgu yapması üzerine harekete geçen Emniyet Genel Müdürlüğü, il emniyet müdürlüklerine bağlı olan sivil ekiplerin, belediye ve halk otobüsleri olmak üzere taksiler, şehirlerarası otobüsler ve minibüsleri kullanmakta olan şoförlerin trafik kurallarına uyup uymadıklarını denetlemeleri görevi verildi. Bu yeni uygulama nasıl hayata geçecek? Yeni sistemde; vasıta içerisinde bulunan polis memuru, resmi olan bir polis aracının yanına geldiği zaman o toplu taşıma aracını durdurup öncelikle kendini ve görevini yolculara tanıttıktan sonra cezai işlem uygulayacak.

Toplu taşıma aracını kullanan şoförün yolculuk anında telefon kullanmasından sigara içmesine, dinlenme süresinden yolculara davranış şekline kadar olan her şey görevli olan polis memuru tarafından kontrol edilebilecek. Bu yapılacak olan denetimlerin yedi gün yirmi dört saat boyunca devam edeceği ifade edildi. Bu yeni sistem ile birlikte, toplu taşıma araçlarında son günlerde yaşanan kavgaların da önüne geçilebileceği tahmin edilmektedir.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA