SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Torun Bakan Büyükannelere Maaş

Çalışan annelere bakıcı desteği sağlayan çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı şimdi torunlarına bakan babaanne ve anneanneleri de düşündü.

Torun Bakan Büyükannelere Maaş
Bu haber Toprak Çınar tarafından 29 Ocak 2017 - 12:59 'de eklendi ve 369 kez görüntülendi.

Her çalışan annenin bakıcılara güvenememe gibi unsurun yanında birde maddi unsur olduğundan genel olarak anneanne yada babaanneye teslim edilir çocuklar. Yeni düzenlemeler ile torun bakan büyükannelere maaş uygulaması pek çok anne ve büyükannenin yüzünü güldürdü.Sosyal çalışma ve güvenlik bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yaptığı açıklamalar konuya netlik getirdi, torununa bakan büyükannelere maaş için gerekli şartlar şunlar, çalışan annelerin maaşı toplamda 2 adet asgari ücretin toplamını aşmayacak ve bakacak olan büyükannenin sağlık durumu çocuğa bakmaya müsait olmalı ve bu durum devlet kurumunca verilecek rapor ile ispatlanmalıdır.

Peki herkese verilecek mi bu destek paketi, ilk başlarda 5000 adet aileyi kapsayan proje mart ayında pilot olarak seçilen bölgelerde uygulanmaya başlayacak. Peki verilecek ücret ne kadar olacak? Asgari ücretin yüzde otuzuna tekabül eden ücret yaklaşık 420,00 TL olarak belirlendi. Torununa bakan büyükannelere maaş uygulaması ile ellerine para geçecek anneanneler yine parayı torunlarına harcayacağa benziyor.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA