SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

TŞOF Başkanı Apaydın’dan yarıyıl tatili uyarısı

TŞOF Başkanı Apaydın’dan yarıyıl tatili uyarısı
Bu haber Mustafa Deniz tarafından 19 Ocak 2017 - 20:13 'de eklendi ve 241 kez görüntülendi.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, yarıyıl tatiline çıkacak olan velileri uyardı.

Apaydın, “Özel araçları ile tatile çıkacak olan öğretmen, öğrenci ve velilerimiz araçlarını kış şartlarına uygun hale getirmeli ve araçlarında mutlaka zincir ve çeki halatı bulundurmalıdırlar” dedi.

Apaydın, ilköğretim ve ortaöğretimde 18 milyon öğrenci ve sayıları 900 bini aşkın öğretmenin yarıyıl tatilinin Cuma günü ülke genelinde başlayacağını ve yaklaşık 19 milyon öğretmen ve öğrencinin aynı anda tatile çıkacağını hatırlattı.

Öğrenci, öğretmen ve aileleri ile birlikte ülke nüfusunun yarısını oluşturan 40 milyona yakın kişinin tatile çıkacağı için trafikte yoğunluk yaşanacağını kaydeden Fevzi Apaydın, “Yaşanacak yoğunluk nedeniyle tatile çıkacak olan öğrenci, öğretmen ve velilerimizin acele etmemeleri kendileri ve araçlardaki diğer yolcuların can güvenliği açısından çok önemli. Her tatil döneminde insanlarımızın aynı anda hareket etmelerinden dolayı trafik kazalarında artışlar yaşanmaktadır. Eğitim ve öğretim yılının ilk yarıyılını tamamlayıp, sevdiklerimizle beraber geçireceğimiz tatilimizi kötü anılarla noktalamayalım. Heyecan duyduğumuz böyle günlerde özel araçları ile tatile çıkacak olan öğretmen, öğrenci ve velilerimiz araçlarını kış şartlarına uygun hale getirmeli ve araçlarında mutlaka zincir ve çeki halatı bulundurmalıdırlar. Çünkü ülke genelinde ağır kış şartları ve olumsuz hava şartları nedeniyle yolların zaman zaman kapanmasına, buzlanmasına ve kayganlaşmaya sebep olmaktadır” ifadelerini kullandı.

Apaydın, okulların tatil olmasının ardından şehirlerarası yollarda trafik denetimlerinin artırılması gerektiğini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA