SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Yargıçlara FETÖ/PDY Anlatıldı

Türkiye Cumhuriyeti Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit Avrupa İnsan hakları mahkemesi adli yıl açılış törenin de öyle bir konuşma yaptı ki görenler şaştı kaldı.

Yargıçlara FETÖ/PDY Anlatıldı
Bu haber Toprak Çınar tarafından 01 Şubat 2017 - 8:09 'de eklendi ve 251 kez görüntülendi.

Cirit normal olarak adli yıl açılış töreni konuşması yapacağı beklenirken, mikrofonu aldığında direkt olarak Avrupalı yargıçlara FETÖ terör örgütü oluşumunu ve buna bağlı olarak çalışan elemanların ne kadra tehlikeli olduğunu anlatmaya başladı.Yargıtay Başkanı Cirit Avrupa insan hakları mahkemesi 27 ocak tarihinde başlayan Adli Yıl açılış törenine katıldı. Cirit Avrupa konseyi üyeleri bulunan devletlerin Yargıtay başkanlarının bulunudğu ve davet edildiği bu açılış töreninde mültecilere yönelik alınan kararlar ve mülteciler hakkında verilen kararların doğruluğu hakkında olan bu açılış törenin de bulundu. Cirit Türkiye’nin tam 2 milyon yedi yüz bin Suriyeli mülteci konuk ettiğini ve buna bağlı olarak tüm dünyanın Suriye de yaşanan ve altı yıl boyunca devam eden bu acı drama göz kapatmaması gerektiğini olaya bir din veya ticaret anlayışı ile değil bir insanlık dramı olarak bakmaları gerektiğini de açıkladı.

Bu sözlerinin yanı sıra ise en çok dikkat çeken detay ise Yargıtay başkanı Cirit’in FETÖ terör örgütünün Avrupalı Hakim savcı ve Yargıtay mensuplarına anlatmaya başlaması ile oldu. Cirit 15 Temmuz da Türkiye’nin bir darbe girişimi ile karşılaştığını fakat ne kadar güçlü olduğunu gösterdii demek ile kalmayıp FETÖ terör örgütü ile alakalı olarak ellerinden geleni yapmaları gerektiğini de Avrupalı Yargıçlara söyledi.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA