SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Yeğeni Gibi Dolandırıldı

Türkiye de kozmetik alanında ilk üreticilerden olan iş adamı İzzet Zavaro yeğeni gibi dolandırıldı.

Yeğeni Gibi Dolandırıldı
Bu haber Toprak Çınar tarafından 07 Mart 2017 - 6:47 'de eklendi ve 340 kez görüntülendi.

Telefon ile aranarak kendisinden para istenilen kozmetik devi İzzet Zavaro telefon şebekeleri tarafından dolandırıldı. Telefon dolandırıcılarının son kurbanı olarak bilinen Zavaro önce 15 bin Türk Lirası daha sonra 10 bin Türk Lirası ve ardından ise 70 Türk lirası isteyen bu sahtekarlara bunlar da yetmeyince suçüstü yakalandılar.Türkiye de kozmetik alanında Türkiye’ye ıslak mendili ilk olarak getiren kozmetik devi iş adamı İzzet Zavaro da yeğeni gibi telefon dolandırıcıları tarafından kandırıldı.  Özellik ile varlıklı ve yaşlı insanları hedef alan telefon sahtekarları aslında Zavaro sayesinde yakayı ele verdi denebilir. 23 Şubat tarihinde ev telefonu aranan iş adamına ben yeğenin diyerek para istendi. İş adamının evine kadar gelen dolandırıcılar. Yeğenin arkadaşı olarak kendilerini tanıttı. Bunun üzerine iş adamı sahtekarlara 15 bin dolar ve 15 bin Türk Lirası gibi bir miktar para vererek gönderdi.

Bu kadar parayı yeğeninin arkadaşı olarak kendilerini tanıtan sahtekarlara veren iş adamı İzzet Zavaro  ertesi gün tekrar aranıp 70 bin Türk lirası daha istendi. İş adamı bu sahte kimliklere bu parayı da verdi. Fakat bunun hemen ertesi günü tekrar para istenilince iş adamı şüphelenerek gerçek yeğenini aradı ortaya gerçek sonrasın da ise polise giden iş adamı bu sayede dolandırıcılarında yakalanmasına sebep oldu.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı