SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Yeni Hac Ücretleri Belli Oldu!

Müslümanların hac farizasını yerine getirmek için gittiği kursal topraklar için ödenecek ücretlerin belli olduğu açıklandı.

Yeni Hac Ücretleri Belli Oldu!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 27 Şubat 2017 - 18:15 'de eklendi ve 487 kez görüntülendi.

Müslümanların hac farizasını yerine getirmek için gittiği kursal topraklar için ödenecek ücretlerin belli olduğu açıklandı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hac ücretleri hakkında yaptığı açıklamada hacı adayları için “oda tercihli” ve “otel” seçeneklerinin sunulduğu bildirildi.Hacı adaylarına bu yıl konaklama konusunda iki seçeneğin sunulduğu aktarılırken, oda tercihli konaklamalarda iki kişilik odalar için kişi başı ücretlerin 15 bin 500 TL olduğu ifade edilirken kişi sayıları artışında verilecek ücretin de değişiklik gösterdiği aktarıldı.

Oda tercihli konaklamada, 2 kişilik odada kişi başı ücreti 15 bin 500 TL, 3 kişilik odada kişi başı ücreti 14 bin TL, 4 kişilik odada kişi başı ücreti 12 bin 250 TL olarak belirlendi. Otel tercihli konaklamalarda ücretler, 22 bin 750-24 bin 500 TL ile 27 bin 500-39 bin 750 TL oldu.Oda tercihli konaklama, Mekke için Mescid-i Haram’a servislerle en fazla 7 km uzaklıkta olan otellerde, Medine’de ise Mescid-i Nebi’ye en fazla 700 metre mesafedeki oteller kullanılacak.Öte yandan 2017 hac kura sonuçları Diyanet’in hac.diyanet.gov.tr adresinde açıklanırken çekiliş Youtube’daki Diyanet Tv kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanmıştı. 27 Şubat – 10 Mart tarihleri arasında kayıt belgelerini internetten ya da müftülüklerden alabilecek olan adaylar kayıtlarını 24 Mart tarihine kadar tamamlamak zorunda.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı