SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Yeni Kimlik Kartında Bilinmesi Gerekenler

2 Ocak 2017 tarihi ile artık nüfus cüzdanları tarihe karışıyor. Yeni kimlik kartları il nüfus müdürlüklerine başvuru ile alınabiliyor. Ancak büyük şehirlerde durum böyle değil. Başvuruların yoğunluğu nedeniyle saatler boyunca sıra bekleyen vatandaş şikayetçi.

Yeni Kimlik Kartında Bilinmesi Gerekenler
Bu haber Toprak Çınar tarafından 25 Ocak 2017 - 15:57 'de eklendi ve 529 kez görüntülendi.

Yeni kimlik kartını alamayan vatandaşlar problem yaşıyor.
Özellikle yurt dışına çıkacak olan ve önümüzdeki günlerde yapılacak olan üniversite sınavlarına girecek olan öğrencilerden kimlik kartları isteniyor. Buda vatandaşın yeni kimlik kartlarını almak için acele etmesine neden oluyor. Durum böyle olunca özellikle büyük şehir statüsündeki illerde, nüfus oranının fazla olmasına bağlı olarak, günlük yapılan başvuru sayısı da çok oluyor. Vatandaşa sorsan bir dert, çalışana sorsan ayrı bir dert duyuyorsunuz.
Yetkililer bu karmaşaya son vermek ve vatandaşı rahatlatmak adına, yeni bir açıklama yaptı. Endişeye neden olan konuların başında kurumların talep ettiği yeni kimlik kartı konusunda yapılan bu açıklama, başvuru yapan ya da yapamayan bütün vatandaşların, eski nüfus cüzdanlarının, yeni kimlik kartları gelene kadar geçerli olduğunu, sorun yaşayanların eski nüfus cüzdanları ile pasaport, vize ya da sınava girebilecekleri yönündedir.
İstanbul başta olmak üzere tüm yurt genelinde yeni kimlik kartı başvurusu için, istenen belgelerin tamamlanıp, eksiksiz gelinmesi konusunda vatandaş uyarıldı. Bunların başında biyometrik fotoğraf ve kan grubu bilgileri gelmektedir. Kurumlardan resmi onaylı belgelerin işleme sokulacağı açıklandı.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı