SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

YGS’ye Gireceklere Dikkat! Kimlik Uyarısı!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2017 yapılan yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş sınavı ile ilgili kimlik kartı duyurusu yapıldı.

YGS’ye Gireceklere Dikkat! Kimlik Uyarısı!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 25 Şubat 2017 - 20:29 'de eklendi ve 501 kez görüntülendi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2017 yapılan yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş sınavı ile ilgili kimlik kartı duyurusu yapıldı.ÖSYM tarafından düzenlenecek olan Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) sınavı 12 Mart tarihinde yapılacak. YGS’ye girecek öğrencilerin günlerdir kafalarını kemiren sınava hangi kimlik ile girilecek sorusuna ÖSYM’den cevap geldi.12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) sınavı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek. Sınava girecek binlerce öğrenci ise yeni kimlik kartlarıyla mı girecek sorularını sormaya başladı. Konuyla ilgili duyuru yayınlanan ÖSYM yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar geçici kimlik belgesi kullanılmasının süresi uzattı.

Öğrencilerin merakla beklediği kimlik karmaşası hakkında ÖSYM noktayı koyacak açıklamayı yaptı. ÖSYM konuyla ilgili yaptığı duyuruda yeni kimlik kartları düzenlenene kadar geçici kimlik belgesi kullanmanın süresinin uzatıldığını ifade etti.

Yeni kimlik için başvuran öğrenciler için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar verilen geçici kimlik kartının kapsamının genişletildiği açıklanırken, daha önce geçici kimlik kartlarının 15 gün süreyle geçerliliğinin kişinin kimliğinin teslim edilmesine kadar uzatıldığı bildirildi. ÖSYM, 1998-1999-2000 yılı doğumlu öğrencilerin ”öncelikli “olarak kimlik kartlarının basımı için sistemsel düzenlemelerin yapıldığını aktardı.Öte yandan YGS’ye başvuran adaylar, yeni kimlik kartı teslim edilinceye kadar verilecek belgenin 15 gün geçerlilik süresinin kapsamı genişletildiği için “geçici kimlik kartı” ile de sınava girebilecek.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı