SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Yunanistan’dan Türkiye Desteği!

Yunanistan’ın Avrupa İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrougalos, başta Almanya ve Hollanda olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde yaşadığı gerginlikler konusunda Türkiye’ye destek veren bir açıklama yaptı.

Yunanistan’dan Türkiye Desteği!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 13 Mart 2017 - 20:46 'de eklendi ve 277 kez görüntülendi.

Yunanistan’ın Avrupa İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrougalos, başta Almanya ve Hollanda olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde yaşadığı gerginlikler konusunda Türkiye’ye destek veren bir açıklama yaptı. Katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtlayan Katrougalos, “Türk yetkililer, seçim dönemlerinde daha önce Trakya’ya ziyaretlerde bulundu. Onların bu iletişimini engellemek için herhangi bir sebep yok” dedi.Türkiye ile Avrupa arasında yaşanan toplantı krizleri sürüyor. Özellikle referandum toplantılarının iptali sonrası Hollanda ile Türkiye arasında karşılıklı restleşmeler ve hareketlenmeler ile ortam bir hayli gerilmişti. Hollanda’da yaşayan Türklerle referandum toplantısı yapmak isteyen Türkiye’ye Hollanda her defasında yeni bir engel çıkartmış, akabinde ise Türkiye’nin bu defansı her geçmek isteyişinde Hollanda’nın daha da sertleşmesi ile Hollanda ile ipler kopma noktasına gelmişti. Bu süreçte Türkiye’ye komşusu Yunanistan’dan şaşırtan bir destek geldi. Türkiye’nin yanında olduğunu gösteren açılamalar yapan Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yorgos Katrungalos, yasaklanan referandum toplantıları hakkında “Bu tür iletişimi yasaklamak için bir sebep yok” açıklamasında bulundu.

Katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtlayan Katrougalos, “Türkiyeli yetkililer, seçim dönemlerinde daha önce Trakya’ya ziyaretlerde bulundu. Onların bu iletişimini engellemek için herhangi bir sebep yok.” dedi.

Bakan vekili Katrougalos ayrıca, “Avrupa’da ilişkilerimizde sorunlara sebep olabilecek gerginliklerin körüklenmemesi gerekir. Ben diğer ülkelerin iç siyasi kararlarını yargılayamam ancak Avrupa’da kural, bu tür toplantıların gerçekleşmesidir. Bu konuda tek sorun kamu güvenliğidir.” şeklinde konuştu. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA