SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Zeytinburnu İle Esenyurt’ta Yer Alan Silah Atölyeleri İçin Baskın

İstanbul ili içerisinde silah imalatı ve de ticareti yapmakta olan bir şebeke daha çökertildi. 3 tane şüphelinin gözaltına alınmış olduğu bu operasyonda çok fazla sayıda silah ile birlikte mermiler ele geçirildi.

Zeytinburnu İle Esenyurt’ta Yer Alan Silah Atölyeleri İçin Baskın
Bu haber Vedat Soylu tarafından 02 Mart 2017 - 20:30 'de eklendi ve 562 kez görüntülendi.

İstanbul Organize Suçlar İle Mücadele Şubesi Müdürlüğünün ekipleri silah ticareti yağmakta olan bir şebeke ile alakalı ihbar üstüne çalışma başlattı. Polis ekipleri yapmış olduğu fiziki ve de teknik takibin hemen sonrasında 3 tane şüphelinin Zeytinburnu ile Esenyurt ilçelerinde yer alan 2 farklı dükkanda tabanca üretimi yaparak ve sattıklarını tespit edip bir operasyon gerçekleştirdi. Polis ekipleri bu operasyonlarda şüphelilerden F.A.(26) ile birlikte E.Y.(36) ve de A.F.G.(21) isimli kişilerin ev, işyeri ve de araçlarında gerçekleştirdiği aramalarda 36 tane satışa hazır bir durumda tabanca, 5 tane parça toplaması devam etmekte olan tabanca, 43 tane şarjör, değişik çaplarda 80 tane namlu, 192 tane icra yayı, 26 tane tabanca kutusu, 2 tane kabza, değişik çaplarda 51 tane mermi ve de tabanca üretiminde kullanılmakta olan makine ile ekipmanlarına el konuldu.

Gözaltına alınmış olan F.A. ile birlikte E.Y. ve de A.F.G. sorgulanmak amacı ile Vatan Caddesi’nde yer alan Organize Suçlar ile Mücadele Şubesi Müdürlüğü’ne alındı. Polis ekipleri ise, şüphelilerin satmış olduğu silahların gerçek kalitelerine çok yakın olduğunu belirleyip, satılmış olan tabancaların orijinallerinin 3/1 fiyatına sattıklarını iddia etti. Gözaltına alınmış olan şüphelilerin emniyette yer alan işlemleri ise halen devam ediyor. Operasyon kapsamında ele geçirilmiş olan tabancalar, emniyet içerisinde sergilendi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı