SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Anneler Dikkat! Bebeğiniz İçin En Doğru Seçimler

Bebeğim büyürken hangi dönemlerden geçecek endişesi tüm yeni annelerin ve anne adaylarının kafasını kurcalar. Bebeğinizin doğumundan itibaren ilk üç ay çok önemlidir, bağışıklığının ve alışkanlıklarının temelleri atılır. Uyku ve beslenme saatleri de bunların başında gelir, üç altı ay arası çevresini ve kendini fark etmeye başlar tepkilerini belirler.

Anneler Dikkat! Bebeğiniz İçin En Doğru Seçimler
Bu haber Toprak Çınar tarafından 28 Ocak 2017 - 8:16 'de eklendi ve 433 kez görüntülendi.

Altı ve dokuz ay ek gıdaya geçiş ve diş çıkarma nöbetlerinin başlangıcıdır, bebeğim büyürken neler ile karşılaşacağım diye düşünen taze anneler sizi en zorlayacak dönemlerden birisidir. Çünkü hastalıklarla ilk karışılacağınız dönemdir, dişlerini kaşıma kamacı ile ağzına götürdüğü her nesneden mikrop kapar buda boğaz enfeksiyonundan tutunda bağırsak enfeksiyonuna kadar çeşitli mikrobik hastalıklara yol açar.

Bebeğim büyürken onu nasıl koruyabilirim diye düşünürler, diş çıkarma döneminde istediğiniz kadar diş oyuncağı alın ama maalesef kumanda kadar ilgi çekici olamaz. Aslında zorlanacağınız bir diğer dönem yürüme dokuz on sekiz ay arası, çünkü düşme çarpma gibi fiziksel zarar görebilme olasılığı oldukça yüksek bir dönemdir. Şartlarınız her ne olursa olsun bebeğinizi asla yalnız bırakmayın.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /YeniDizin/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı