SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Bebeklerdeki Gaz Sancısı Nasıl Geçer?

Bebeklerdeki Gaz Sancısı Nasıl Geçer?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 18 Şubat 2017 - 19:28 'de eklendi ve 1.341 kez görüntülendi.

Bebeklerin genel sorunu gaz sancısıdır. Gaz sancısı çoğu bebekte oldukça büyük bir sorun halinde iken bazı bebekler de bu durum gayet rahat geçmektedir. Bebeklerde gaz genel itibari ile besini sindirememekten ortaya çıksa da bazı durumlarda da hava yutmasından kaynaklanabilir.Bebeklerin gaz sorunu bazı yöntemler ile giderilebilir. Bu yöntemlerin başında ise anne sütü ya da yediği besin ile o sırada bebeğin duruşu önemlidir. Sindirim sistemi de bu konuda oldukça önemlidir. Bebek eğer anne sütü emiyor ve anne sütü emerken duruşu rahat değil ise bebeğin gaz sorunu ortaya çıkacaktır. Bunun haricinde anne sütü emdikten sonra direk kaldırılması da oldukça yanlış bir harekettir. Bebeğin emzirme dönemi içerisinde gazı çıkarılmadan yatırılması ya da direk olarak kaldırılması oldukça yanlıştır ve bebekte gaz sancısına yol açar. Bu sorunu gidermek için emzirme işleminden sonra bebeğin sırtını sıvazlayabilir, karnına küçük masajlar yapabilir ya da sırtına yavaş hareketler ile vurabilirsiniz.

Gaz sancısını giderme konusunda emzirme ya da yemek yeme işlemi de oldukça önemlidir. Bu durum özellikle emzirme işlemi sırasında duruş pozisyonu önemlidir. Emzirirken annenin tutuşu ve bebeğin meme ucunu kavrayışı önemlidir. Bebeğin havayı yutmaması amaçlanmalıdır. Böylelikle çok fazla gazı olmaz ve doğru tutuş ile gayet rahat gazını çıkarabilir.

Gaz sancısını gidermek için başka bir yöntem ise bebeğin rahat yatış pozisyonudur. Emzirme işleminden sonra eğer rahatsız bir yerde yatıyor ise bu da bebeğe gaz sorunu getirecektir.Bebeği emzirme işleminden sonra pışpışlamak ya da arabası ile gezdirmek de gaz sancısını giderecektir. Özellikle pışpışlamak oldukça işe yarayacaktır.

Unutmamanız gereken bir konu ise bebeğin gazını çıkarmadan yatağa yatırmamalısınız. Bu durum gaz sancısına dönüşebilir ve bebeğiniz saatlerce bu durumdan dolayı ağlayabilir.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı