SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Diyette Doğru Bildiğimiz Yanlışlar Neler?

Kilo almak isteyenin de zayıflamak isteyenin de ilk başvuruduğu şey hemen diyet yapmaktır. Peki diyet yaparken yanlış yaptığımız şeyler nelerdir? Yanıtı haberin devamında…

Diyette Doğru Bildiğimiz Yanlışlar Neler?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 04 Şubat 2017 - 13:14 'de eklendi ve 910 kez görüntülendi.

İnsanoğlu her şeyin en güzeline sahip olmak ister ve bu özelliğinin yanında elde ettiğinin bir üst seviyesini bir fazlasını isteme duygusu her daim diridir. Her şeyin en güzelini en iyisini istemekle beraber kendisinin de olabilecekse en iyi veya en azından iyi olmasını ister.İyi olmak istemek yalnızca maddi imkanları değil, güzelliği ve bedenen kişinin kendinden mutmain olmasını da kapsar. Fazla kilosu olan fazla kilolarından şikayet edip vermek için diyete başvurur, kilosu istediği seviyede olmayanlar ise kilo almak için çeşitli diyetlere başvurur ki istediği seviyeye kendi belirlediği iyi olabilecekse en iyi seviyeye ulaşmak gerekir.

Diyet konusu ile çok içli dışlı bir millet haline geldik gün geçtikçe obez sayısının arttığı dünyamızda, daha iyi bir vücuda ulaşmak için yaptığımız diyette doğru bildiğimiz yanlışlar neler?

Özellikle üzerinde durulması gereken husus doktor kontrolünden geçmeden televizyonlardan veya çevresinden duyduklarıyla kişinin diyete başlamasının ne kadar yanlış olduğu husustur. Çünkü her insanın kendine özel yapısı kendine özel belli başlı bağışıklığı ve verdiği vereceği kiloya göre vücut direnci bulunmakta ve bu yüzden en başta diyet doktor kontrolünde olmalıdır.Bunların haricinde yapılan en büyük hata ise kişinin kendini aç bırakması neredeyse sadece su ile beslenmesidir. Bu şekilde kilo vereceğini sanır ama bunun dönüşünde en ufak kopuşta verilen kilolar fazlası ile geri alınır.

İnsan vücudu da öyle bir sistem içerisindedir ki insan aç kaldığı zaman vücut kendini tasarrufa alır ve daha az yakmaya başlar. Aslında düzenli diyeti yapıp diyet yemeğini yeyip 1 haftada verilecek sağlıklı kiloyu kendini aç bırakarak kişi hem daha geç hem daha sağlıksız vermekte ve kendine yeni sıkıntılar hastalıklar doğurmaktadır. Bir bilene sormak yani doktor kontrolü altında hareket etmek her zaman en doğrusudur.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı