SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Emzirme Problemi Yaşayan Anneler Neler Yapmalı?

Emzirme Problemi Yaşayan Anneler Neler Yapmalı?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 17 Şubat 2017 - 20:12 'de eklendi ve 1.156 kez görüntülendi.

Emzirme problemi yaşayan annelere önerebileceğim, bol bol sıvı tüketimi ve anne sütüne katkıda bulunacak vitaminler veya besinler tüketmek olacak.Anne sütü bilindiği üzere, bir doğa harikasıdır. Bebeğin sağlığı için mutlaka annenin düzenli bir şekilde doğumdan itibaren emzirmesi şarttır. Bebeğin gelişimi için çok önemlidir. Bebeğin gelişimini hızlandırır. Hastalıklardan korunmasını sağlar.

İlk altı ay bebeği emzirmek gereklidir. Bebeğin ihtiyacı olan her türlü K ve D vitamini hariç besin öğesine sahiptir. Bebeklerde daha az kansızlık görülür.

Bebeğinizi emzirmede zorluk yaşamanız çok normal olacaktır. Anne ilk defa bebek sahibi oluyor ise, bebeğiyle teması sakin ve stressiz sağlanmalı ve bebeğin anneyi ve anne kokusunu hissetmelidir. Bu durumda çevre faktörü yani aile ortamı da önem taşır. İlk olarak tabi ki, hastanede deneyeceğinize göre ilk eğitimi hastane personelinden alacaksınızdır. Size yardımcı olacaklardır mutlaka. Anne adayına emzirme teknikleri sabırla gösterilir. Anneye masajlar yapılır, meme ucu çıkmasına yardımcı olunur. Bu arada annenin de sabırlı olması şarttır. İstemiyor deyip bırakmamalıdır. Stres yapmamalıdır. Annenin meme ucunda şişlik, kızarıklık, sertlik ve ateş olabilir. Doktorunuzun tavsiyesi ile ilaç kullanılmalıdır.Bebeğiniz eğer emmiyor ise panik yapmayın. İlk olarak reddedebilir. Anne memeyi verdikçe bebek ağlayabilir. Bazen de bir memeyi sadece emebilir. Daha öncede bahsettiğim gibi, bu işlemde sadece sabır önemlidir. Zaten annelik sabır isteyen bir şeydir. Hemen, mama ile beslemeliyim diye düşünmemelisiniz. İlk aylar anne sütünün önemini bilmelisiniz.

Anneyi reddeden bebek henüz anneye alışamadığından da kaynaklanabilir. Ya altı pistir. Ya da karnı ağrıyordur. Aç olan bebek mutlaka emecektir. Eğer sütün yetmediğini düşünüyorsanız. Bol bol sıvı tüketin ve sık sık emzirin ki, sütünüz çoğalsın. Ne kadar emer ise süt o kadar çoğalır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA