SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Hamilelikte Anne Nasıl Beslenmeli?

Hamilelik döneminde annelerin beslenmeleri oldukça önemlidir. Hangi besinleri daha çok tüketmelidir, hangi besinlerden uzak durmalıdır ayrıntılar haberin devamında…

Hamilelikte Anne Nasıl Beslenmeli?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 28 Ocak 2017 - 13:31 'de eklendi ve 411 kez görüntülendi.

Hamilelikte anne nasıl beslenmeli” sorusu, anne adaylarının bu dönem içerisinde cevabını en çok merak ettiği sorulardan birisidir. Hamilelik döneminde, hem anne adayının sağlığı hem de bebeğin sağlığı için beslenmeye dikkat edilmesi gereklidir. Anne adayı, beslenme yönteminin bebeği olumlu veya olumsuz şekilde etkileyeceğini bilmelidir.Hamile anne adayının aldığı tüm besinler plasenta aracılığı ile bebeğe ulaşır. Yani anne adayı beslenirken yalnızca kendisi için değil, bebeğinin sağlığını da göz önünde bulundurarak, bu duruma uygun bir beslenme planı oluşturmalıdır. Yararlı besinler, bebeğin gelişimi ve sağlığı için olumlu etkide bulunurken, zararlı besinler ise bebek için olumsuz durumlar oluşturur. Bazı durumlarda ise, hamilelikten önce anne için herhangi bir sorun teşkil etmeyen besinler, hamilelik döneminde bebek için zararlı hale gelebilir.

Hamilelik Döneminde Hangi Besinlerden Uzak Durulmalı?

– Cıva Miktarı Yüksek Olan Balıklar: Bazı balıkların civa oranı yüksektir ve bu bebeğin böbrek ve beyin gelişimini etkiler, sinir sisteminde de olumsuz durumlara sebep olabilir. Bu balıklara kılıçbalığı, uskumru ve kiremit balığı örnek verilebilir.
– Kafein: Hamilelikte yoğun kafein tüketimi, düşük doğuma neden olabilir.
– Şarküteri Ürünleri: Salam, sucuk, sosis gibi ürünler bakteri barındırdığı için hamile ve anne açısından sağlıksızdır.Hamilelik Döneminde Hangi Besinler Tüketilmelidir?

– Süt Ürünleri: Besleyici özellikleri sayesinde hamileler peynir, süt ve ayran gibi besinleri sık sık tüketmelidirler.
– Protein İçeren Besinler: Günde birer porsiyon tavuk ve et ürünlerinin tüketilmesi (az yağlı ve ızgara) bebek ve anne sağlığı açısından oldukça faydalıdır.
– Tahıllar: Tahıllı ürünler, hem kazandırdığı enerji, hem demir ve B vitamini gibi değerler açısından zengin olması sayesinde hamile anne adayları için çok sağlıklıdır. Hamileler hamilelik süreci içerisinde yulaf, kepekli ekmek ve makarna, buğday gibi besinleri tüketebilirler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA