SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

İlk Buluşmada Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk Buluşmada Nelere Dikkat Edilmeli?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 17 Şubat 2017 - 11:12 'de eklendi ve 1.335 kez görüntülendi.

İlk intiba her zaman önemlidir. Özellikle de ilişkilerde ilk buluşmada bırakacağınız izlenim ilişkinin devamı ve hangi yönde ilerleyeceği konusunda önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple de genellikle ilk buluşma öncesi heyecan çok fazla olur, ne giyeceğim, ney yapacağım, nereye gitmeli, ne yemeli, ne konuşmalı soruları kafada dönüp durur. Genellikle de bu heyecan ve kararsızlık pek çok hata yapmaya neden olur ya da çiftlerin birbirlerini etkilemek için olduklarından başka biri gibi rol yapmaları ile sonuçlanır. Bu da ilişkinin geleceği için hemen yıkılmaya müsait bir temel atmak gibidir. Peki ilk buluşmada nelere dikkat etmeli?Kıyafet seçimi: Öncelikle bu ilk buluşmanızsa öğle düğüne gider gibi şıkır şıkır hazırlanmayın. Bu kadar abartı samimiyetsiz görüneceği gibi karşınızda ki kişiye gülünç bile gelebilir bu haliniz. Ayrıca hayatınızın tamamında o şekilde görünemeyeceğinize göre ilk buluşmadan çıtayı yükseltmek sizin zararınıza olacaktır. Çok basit olmasa da günlük, gideceğiniz ortama uygun bir giysi seçmeniz en doğrusu olacaktır. Arkadaşlarınızla aynı mekana gitseniz ne giyerdiniz bunu düşünüp ona göre hazırlanmanız yeterli olacaktır. Özellikle de yürürken, oturup kalkarken rahat edebileceğiniz bir kıyafet seçin ki vezir olayım derken rezil olmayın.

Nereye gitmeli: İlk buluşmada gideceğiniz mekan öncelikle alkollü bir mekan olmamalı. Çünkü buluşmanın heyecanı ile kontrolü kaybedebilir sarhoş olabilir sonrasında ise başlamadan ilişkinin bitmesine neden olacak hale gelebilirsiniz. İlk buluşmada yemeğe çıkmak diğer alternatiflere oranla birbiriniz tanımak ve sohbet edebilmek için en uygun olanıdır. Sinema, tiyatro, eğlence mekanları dikkatinizi sürekli başka bir yere çekeceğinden birbirinize pek fazla ayıracak zamanınız kalmayacaktır.

Ne yemeli: İlk buluşmanızda yemeğe çıkmışsanız sipariş edeceğiniz yemek önemli. Eğer kendine güveni tam biriyseniz ve rahat rahat yiyebilirim ne olursa diyorsanız istediğinizi sipariş etmekte özgürsünüz. Fakat rahat edemeyecek ve eliniz ayağınıza dolaşacaksa yemesi kolay olan yemekleri seçmeniz en uygunu olacaktır. Özellikle spagetti ve hamburger gibi ağzınızı yüzünüzü şekilden şekle sokmanızı gerektirecek yiyeceklerden uzak durmalısınız.Ne konuşmalı: Kesinlikle heyecanlanıp sürekli kendinizden bahsetmeye başlamayın. İyi bir izlenim bırakmak için sürekli kendinizi anlatırsanız tam tersi bir sonuçla karşılaşırsınız. Sorulara kısa net cevaplar verip karşınızda ki insanı tanımaya çalışan sorular sormanız onu önemsediğinizi hissettirecektir.

İlk buluşmayı özel yapmaya çalışırken durumu keyifsiz ve sıkıcı bir hale getirmeyin ve kendiniz olmaya özen gösterin. Ancak bu şekilde anı değerli kılabilirsiniz.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı