SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Meme Kanserine Nasıl Önlem Alınmalı?

Meme Kanserine Nasıl Önlem Alınmalı?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 17 Şubat 2017 - 16:12 'de eklendi ve 1.299 kez görüntülendi.

Meme dokusunda ki kötü huylu hücrelerin birçok nedenden dolayı kontrolsüzce artmasına meme kanseri hastalığı adı verilir. Nadiren de olsa erkekler de rastlanabilen meme kanseri genel olarak kadınlarda görülür.Kadınlar da en çok görülen kanser türleri arasında sayılan meme kanseri seyrek olarak ergenlik ve çocukluk döneminde gözükebileceği gibi 35’li yaş ve üzerinde saptanması daha olasıdır. Bazen ağrılı bazen ise ağrısız olarak başlayan meme kanseri türünde erken teşhis çok önemlidir.

MEME KANSERİNDE ERKEN TEŞHİSBu konuda kişinin bilinçli davranması çok büyük ehemmiyet taşır, risk grupları her hafta düzenli olarak meme kanseri kontrolünü kendileri yapmalıdır. Duş sonra, yuvarlar dairesel hareketler şeklinde meme muayenesi yapılabilir. Bu kontrolde morluk, çöküntü, kızarıklık, şişlik yada bir şekli bozukluğu bulgusu ile karşı karşıya gelinirse derhal uzman hekimlere müracaat edilmelidir. Tahlil ve tetkiklerini yaptıktan sonra kişi mutlaka meme ultrasyonu da yaptırmalıdır. Özellikle aile fertlerinde daha önceden meme kanseri olan varsa mutlaka gereken önlemleri almaları tavsiye ediliyor.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı