SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Mutlu Evliliklerin Sırları Nelerdir?

Mutlu Evliliklerin Sırları Nelerdir?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 18 Şubat 2017 - 10:28 'de eklendi ve 1.301 kez görüntülendi.

Hayatın düzeni içerisinde belki de en önemli olgu evliliktir. İyi bir evlilik, iyi bir ailenin temeli demektir. İyi bir aile ise iyi yetişmiş bir neslin temelidir. Her şeyin temelinde, görüldüğü üzere iki kişinin oluşturacağı bir yuva bulunur. Aslında mutlu evliliğin iki altın sırrını bu cümle veriyor. Ben yine de bu iki altın sırrı en sona saklayacağım. Şimdilik ilk 6 sırrımıza bakalım.Mutlu Bir Evliliğin 6 Temel Sırrı

1- Saygı Ve Sevgi – Çevrenizde bulanan her kime sorarsanız sorun, bu cevabı mutlaka alırsınız. Gerçekten de mutlu bir evliliğin temelini saygı ve sevgi kurar. Zaten bu ikili birbirinden ayrı düşünülemez. Bir halka gibidirler. Biri bir yerinden zarar aldığında, diğerini de tutamazsınız. Partnerinize ve ailesine saygı duymalı, sevmelisiniz.

2- Cinsel Yaşam – Mutlu bir evlilikte cinsel yaşantının da bir rolü bulunur. Sağlıklı bir düzende ilerleyen cinsel yaşamın, çiftlerin gündelik hayatına da olumlu bir etkide bulunduğu kanıtlanmıştır. Bu konuda eşinize anlayışlı davranmalısınız. Örneğin isteksiz olan bir kadına ya da erkeğe çok baskı uygulamamalı ya da alaycı bir dille takılmamalısınız. Eğer cinsel hayatın içerisinde bir takım sorunlar var ise uzman yardımı almaktan çekinmemelisiniz.3- Duyarlılık – Sadece kendi isteklerinize odaklanmak yerine karşı tarafın durumunu da düşünerek adımlar atmalısınız. Hanımların özel durumlarında onlara bir paket çikolata hediye etmek gibi duyarlılık belirten davranışlar evliliğinizi kurtarabilir.

4- Ortak Kullanım – Evinizi ortak kullanım alanı olarak görmeli ve senin benim ayrımı yapmamalısınız. En basitinden kumanda ikinize de ait olmalı. Ya da paranın idaresi kişiye göre değil, ortak bir şekilde ayarlanmalı.

5- Destek – Kötü günlerinde partnerinizin yanında olmalı ve destek vermelisiniz. En ufak maddi sıkıntıda ortamı gerginleştirmek yerine, yumuşatmalı ve her şey düzelecek mesajını partnerinize hissettirmelisiniz.6- Çocuk – Şartlar olgunlaştığında aile ortamına neşe katacak bir çocuk, mutlu bir evliliğin huzur ve sevinç taşıdır.

Gelelim en önemli altın kurallarımıza. Ne demiştik: Her şeyin temelinde, görüldüğü üzere iki kişinin oluşturacağı bir yuva bulunur.

1. Altın Kural – Evlilik iki kişinin oluşturduğu bir kurumdur. Üçüncü kişiler karıştırılmamalıdır. Sorunlar karı-koca arasında çözülmeli, başkalarının dolduruluşuna gelinmemelidir.

2. Altın Kural – Evlilikte iki tarafta eşittir. Yuvayı sadece erkek ya da kadın oluşturmaz. İkisi de oluşturur ve ikisi de bu evlilik içerisinde eşittir.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı