SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Şekerlenen Tatlıya Ne Yapılır?

Büyük bir hevesle hazırladığınız tatlılarınız tam da canınız çekmişken bir bakmışsınız şekerlenmiş. Peki o zaman şekerlenen tatlıya ne yapmamız gerekir cevabı haberin ayrıntısında…

Şekerlenen Tatlıya Ne Yapılır?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 18 Ocak 2017 - 23:54 'de eklendi ve 2.586 kez görüntülendi.

Baklava, kemal paşa, kadayıf gibi tatlıların üzerine şurup dökülür. Böyle şuruplu tatlıların bazen şurupları şekerlenebilir. Aslında tatlı değildir şekerlenen, şurubundan dolayı şekerlenme olur. Canınız tatlı çekti ve hemen hazır bir tatlı aldınız Kemalpaşa gibi şurubunu yaptınız ve döktünüz bir süre sonra tatlınız şekerlendi.



Böyle bir durumla karşılaşmamak için şurubu yaparken dikkat edilecek birkaç püf nokta var. Bunlardan biri şekeri ve suyu tencereye koyduktan sonra eriyinceye kadar karıştırmalısınız. İçinde hiç şeker tanesi kalmamalı. Şekerler tamamen eridikten sonra ise karıştırmayı bırakmalısınız. Yani şekerler eridikten sonra asla karıştırmamalısınız. Bu şekilde yaptığınız şurubun şekerlenmeyeceğini göreceksiniz ve uzun süre tatlınızı yemenin keyfini yaşayacaksınız.

Diyelim ki hazır aldığınız tatlı şekerlendi ya da yaptığınız şurup şekerlendi. Şekerlenen tatlıya ne yapılır şimdi de onu açıklayalım. Bir yerde su ısıtın ve tatlınızı tepsisiyle ya da tabağıyla birlikte sıcak suya oturtun böylece şekerlenen tatlınızın eridiğini göreceksiniz. Ama tatlınıza kesinlikle su kaçmamalı. Diğer bir yöntemde tekrardan şurup yaparak tatlınızın üzerine sıcak sıcak dökmektir.



Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA