SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Soğuk Havada Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Soğuk etkisi cildi yıpratır ve kurumasına neden olur. Soğuk kaynaklı tüm sorunlardan cildi korumak için soğuk havalarda cilt bakımı yapmak önemlidir. Peki, soğuk havada cilt bakımı nasıl yapılır?

Soğuk Havada Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 14 Şubat 2017 - 19:22 'de eklendi ve 1.339 kez görüntülendi.

Uzman Dr. Makbule Dündar, soğuk havalarda cilt sağlığını korumakla ilgili önemli bilgiler verdi. Bu bilgiler doğrultusunda soğuk havalarda cildimizi nasıl koruyabileceğimizi öğreneceğiz.Soğuk hava koşulları, cilt sağlığını negatif olarak etkileyebiliyor. Soğuk mevsimlerde artmaya başlayan nem ve su ihtiyacı sağlanmadığı takdirde bir süre sonra ciltte kuruluk başlıyor ve başlıca egzama olmak üzere çeşitli cilt sağlığı problemleri yaşanabiliyor. Bu etkilerden kurtulmak için neler yapılabileceği hakkında Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Bölümü’nden Uzman Doktor Makbule Dündar kapsamlı bilgiler verdi.

Cilt Üzerinde Nem Oranının Azalması Enfeksiyon Kapma Riskini Artırıyor

Soğuk günlerin hayatımıza girişiyle birlikte, insan cildi üzerinde pul pul dökülmeler görülebilir ve kuruluklar oluşabilir. Nem oranı azalan ciltte, kuruluk sebebiyle kış egzamaları ortaya çıkar. Kış egzamalarının yanı sıra kuruluk sebebiyle genellikle el veya ayak kısımlarında oluşan çatlaklar sebebiyle çeşitli mikroorganizmalar cilde yerleşir. Bu mikroorganizmalar sebebiyle bazı hastalıklar ve çeşitli cilt enfeksiyonları da yaşanabilir.Cilt Tipine Uygun Su ve Nemlendirici Kullanımı Önemli

Soğuk etkisinin cilt üzerinde oluşturduğu olumsuz faktörlerden kurtulmak adına sık sık yoğun içeriğe sahip nemlendiriciler kullanmak gerekir. Genel olarak banyo sonrası ve yatmadan önce bu nemlendiricilerin kullanımı uygundur. Yalnızca nemlendirici kullanmak yeterli değildir. Aynı zamanda günde 2-3 litre kadar su tüketimi yapmakta gerekir.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı