SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Süslü Tabaklar ve Koçişler Kişilik Bozukluğunun İşaretidir

Süslü Tabaklar ve Koçişler Kişilik Bozukluğunun İşaretidir
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 24 Ocak 2017 - 14:50 'de eklendi ve 516 kez görüntülendi.

90’lı yıllar ve 2000’li yıllar arasında genç kızların erkenden evlenmesinin önünün kapatılması için pek çok kampanya yapıldı. Ve oluşturulan bir algıya istinaden evlenme yaşı 30’a kadar büyüdü. Ama özellikle 2010 yılından sonra bu sistem tekrar değişti ve genç yaşta evlilikler başladı.Dış dünyayı bilmeyen, çalışma hayatı olmayan, üniversiteden sonra yapacak başka işi kalmadığı için evlilik hayatıyla, kocasıyla ve ona yaptığı sunumlarla var olmaya çalışan gencecik kızlar türedi. Gencecik kızlar diyorum çünkü çocuğu olan, çalışan, okuyan, üreten hanımlarda bu durum hiç gözlenmemiştir. Mevzu bahis olan misafir geldiğinde hazırlanan “abartılı sofralar” değildir. Zeytin’e kurdele bağlamak, bisküviyi mini alışveriş arabasında getirmekten ve evleri pembelerle doldurmaktan bahsediliyor. Üniversite okurken yada bitirir bitirmez evlenen; evlendikten sonra çalışmayan ve kendisini kocasına adayan kızların %70’inde bu sendrom görülmeye başlanmıştır. Bunun tabi ki sosyal medyada “benim neyim eksik” durumuyla da ciddi bir bağlantısı vardır.

Evlerini, kocalarını, gelinliklerini, düğünlerini kısacası sonradan sahip oldukları her şeylerini birbirleri ile yarıştıran bu hanımlar eğer durumları böyle devam ederse psikolojik yardıma ihtiyaç duyacaklar yakın gelecekte.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı