SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Tatilde Saç Bakımı Nasıl Olur?

Tatilde Saç Bakımı Nasıl Olur?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 19 Şubat 2017 - 19:43 'de eklendi ve 1.340 kez görüntülendi.

Yazın kum, güneş, deniz derken saçlarınız iyice yıpranmaya başlar bunun için mutlaka önceden önlem almalısınız ki tatilde de saçlarınız güzel görünsün. Mutlaka saçlarınızı nemlendiren saç kremlerini kullanın ve hafta da bir kere saçınıza saç maskesi uygulayarak saçınızın nemli ve canlı kalmasına yardımcı olmanız gerekir.Saçınıza evde argan yağı ve hint yağı ile bir karışım uygulayıp iki günde bir saçınıza bu uygulamayı yapabilirsiniz. Saçlarınız daha dirençli ve daha canlı görünümde olacaktır.

Saçınız tatil sonrası daha kolay bir toplanmaya girer. Mutlaka saçınızı tararken kalın geniş tarak ile tarayın bu taraklar saçınızın daha az kırılmasına ve dökülmesine önlem olmuş olabilir. Saçlarınıza mutlaka koruyucu krem ya da spreylerden kullanmalısınız. Denize girecekseniz saç maskesi yapmak saçın tuzlu sudan etkilenmesini önler. Sürekli havuza girmekse tercihiniz mutlaka başınıza bone takın. Havuz suyunun etkisi, deniz suyunun etkisinden daha fazladır saç daha fazla yıpranır. Çünkü havuzda klor olduğu için saçı klor aşırı derecede yıpratmaya neden olabilir.

Tek başına güneş de saça çok fazla etki eder bu yüzden saçınız çok büyük önem taşır. Saçınızın sürekli, nemli ve güzel kalması için gereken önlemleri baştan alın ki saçınızın kurtulamaz hale getirmeyin. Sonrasında saçınızı koparak dökülmeye ve saçın mat bir görünüme neden olmasına sebep olur. Dulavrat yağı da saça iyi gelen bitkisel yağlardan bir tanesidir saça bunu da uygulayabilirsiniz. 


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı