SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Yüz, Kaş ve Göz Kapağı Sarkmaları Nasıl Giderilir?

Yüz, Kaş ve Göz Kapağı Sarkmaları Nasıl Giderilir?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 04 Mart 2017 - 18:49 'de eklendi ve 1.323 kez görüntülendi.

İnsanların birbirleri ile ilk teması gözlerle olur. Bu nedenle göz kapaklarının ve kaşların estetik önemi büyüktür. Bu bölgelerin sarkma ve torbalanmaları insanları olduğundan yaşlı, yorgun ve hatta üzgün gösterebilir.  Kaşlardaki sarkmalar ameliyatsız botox enjeksiyonları ile giderilebilir. Sarkıklık fazla ise ve daha kalıcı çözüm isteniyorsa özel askı dikişlerle yeni yerlerine kaşlar yerleştirilir.Göz kapaklarındaki sarkıklık ve torbalanma ise “blepharoplasty” yani göz kapağı estetiği adı verilen özel bir dikkat ve itina gerektiren operasyonla düzeltilir. Sonuçlar iyi ellerde çok tatminkar olur ve hasta ile çevresini çok mutlu eder.

Yüzdeki sarkmalar ise sarkıklığın derecesine ve yerine bağlı olarak şakak germe, orta yüz bölgesi gerilmesi, alt yüz bölgesinin gerilmesi veya boyun germe yapılır.

Önemli Olan Uyum

Bunların hepsi birlikte yapılabileceği gibi tek olarakta yapılabilir.
Buradaki en önemli karar yüzdeki sarkan bölgelerin kişiyi rahatsız etme derecesi ile seçilecek operasyon sonucunun yüzün diğer bölgeleri ile uyum içinde olmasıdır. Yani göz kapaklarında sarkıklık ve torbalanma olan kişiye sadece mini yüz germe operasyonu uygulanırsa yüzdeki görüntü uyumunun oluşmayacağı anlatılmalıdır.Yüzde ne gibi oynamalar yapılabilir?

Yüz, estetik cerrahinin en geniş ve en mükemmel biçimde uygulandığı bölgedir.
Saç cerrahisi ile başlayarak alın germe, kaş kaldırma, kulak düzeltme, şakak germe, burun estetiği, yüz germe, göz kapağı, dudakların şekillendirilmesi, gıdı alınması, yüz kemiklerinin inceltilmesi veya kalınlaştırılması gibi çok sayıda operasyon değişik tekniklerle uygulanır. Bu operasyonlar tek başına uygulanabileceği gibi kombine edilerek tek veya 2-3 seanslı olarak da uygulanabilir.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı