SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Cezası Kesinleşti

Müzisyenlerden Sinan Akçıl, 3 sene önce anneannesinin ölmesinden sorumlu tutmakta olduğu kalp cerrahı görevindeki Doçent Doktor Toker’e yönelik ithamları sebebi ile 10.000 lira tutarında bir tazminat ödemeye mahkûm edildi.

Cezası Kesinleşti
Bu haber Vedat Soylu tarafından 10 Mart 2017 - 22:58 'de eklendi ve 418 kez görüntülendi.

Ünlü müzisyenlerden biri olan Sinan Akçıl, anneannesini ameliyat etmiş olan doktor hakkındaki söylemiş olduğu hakaret içeriğine sahip sözleri sebebi ile 10.000 lira tutarında bir tazminat cezasına çarptırıldı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi içerisinde 2 sene önce açılmış olan davaya göre ise süreç şu şekilde gelişti; Kalp cerrahı görevinde bulunan Doçent Doktor Mehmet Erdem Toker, Sinan Akçıl’ın nefes darlığı şikayeti ile hastaneye gelmiş olan 83 yaşında bulunan anneannesi Saliha Zehra Çağlayan’ı hemen muayene etti. Çağlayan’da ise aort darlığı ve de yetmezliği ile birlikte mitral darlığı ve de yetmezliği, ayrıca her 2 tane kalp kapakçığında ise ileri bir derecede kalsifik olduğu belirlendi.Ameliyat edilmesi mecburi idi. Çağlayan ve de ailenin onayı ile birlikte 28 Nisan 2014 tarihi içerisinde ameliyat yapıldı. Fakat başarılı bir şekilde geçen ameliyata karşın anneanne 1.5 ay sonrasında ameliyat dışı endikasyonlar sebebi ile 4 Ağustos tarihi içerisinde yaşamını kaybetti..

Sinan Akçıl, anneannesinin ölmesinden sorumlu tutmakta olduğu Doktor Toker’e hem telefon içerisinde hem ise whatsapp içerisinde tacizkar, fazlasıyla alaycı ve de tehditkar birüslup kullandı ve doktoru deneysel bir ameliyat yapmak ile suçladı. Doktor olan Toker’in, anneannesini gereksiz durumdaki bir ameliyat yapmaya ikna etmiş olduğunu ve de bu olayı bütün Türkiye’ye duyuracak olduğunu belirten Sinan Akçıl, bir röportajı içerisinde de doktorun ve de hastanenin ismini açık bir şekilde kullandı.Akçıl ayrıca, ”Doçent Doktor Toker, gereksiz ısrar ile anneannemi ameliyat olmaya ikna etti. Bu doktor, anneannem üstünde bir deney gerçekleştirdi. Ölümünde ise çok büyük bir kabahati var” ifadelerine yer verdi. Toker ise, Akçıl’dan bu atmakta olduğu mesajlara bir son vermesini istese bile hiç bir şekilde sonuç alamadı ve de 50.000 lira tutarında bir tazminat davasını açtı.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı