SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

En Çok Hasılatlı Türk Filmi Hangisidir?

Türk sinema tarihinde sadece 24 günde yaptığı 72 milyonluk hasılat ile Recep İvedik 4 filmi bu alanda rekor kırmış oldu. Şu günlerde serinin 5. filminin çekimlerini yapan Şahan Gökbakar, 16 şubat 2017 tarihinde vizyona girecek olan Recep İvedik 5 ile yeni bir hasılat rekoru kırabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

En Çok Hasılatlı Türk Filmi Hangisidir?
Bu haber Ahmet Yaman tarafından 23 Ocak 2017 - 21:29 'de eklendi ve 462 kez görüntülendi.

En çok hasılat yapan Türk filmi, Recep İvedik serisinin dördüncü filmidir. Filmin yönetmenliğini Togan Gökbakar üstlenmiştir. Togan Gökbakar ayrıca filmin senaryosunu da filmin başrol oyuncusu olan Şahan Gökbakar ile beraber yazmıştır. Yapımcılığını Emrah Çoban’ın üstlendiği Recep İvedik 4’ün oyuncuları arasında; Şahan Gökbakar, Ali İhsan Varol, İrfan Kangı gibi tanınmış simalar bulunmaktadır. Bu oyuncuların yanı sıra Arda Hacıoğlu, Gülşah Yanaş, Caner Tanrıverdi, Ece İncebay gibi isimlerde filmde yardımcı oyunculuk yapmışlardır. Süresi yüz on yedi dakika olan filmin türü komedidir. Toplam hasılatı ise yetmiş iki milyon, yüz üç bin iki yüz on altı Türk lirası olan bu filmin, gişe sayısı ise altı milyon altmış bindir. Bu film bu her iki sayıyla Türkiye sinema sektöründe rekorlar kırmıştır.Sanat ekibinde Tural Polat gibi yıllarını Türk sinemasına veren bir sanat yönetmeni ve Gerard Simon gibi tecrübeli bir görüntü yönetmeni vardır. Yardımcı yönetmenliğini Müge Manuş’un üstlendiği filmin, kurgusunu da Erkan Özeakar yapmıştır. Türkiye’de tüm gişe ve hasılat rekorlarını egale eden Recep İvedik dört filmi, bunu sadece yirmi dört günde başarmıştır.

Filmin konusu ise şu şekildedir; Recep İvedik, mahallesindeki çocuk futbol takımına antrenörlük yapmaktadır. Kendisinin de çocukluğundan beri oynadığı bu futbol sahasının, arsasının satıldığı öğrenir. Recep İvedik kendi yöntemleriyle para toplamaya çalışsa da sahayı bir türlü geri alamamıştır. Bunun üzerine çareyi televizyondan gördüğü Maldivler’de yapılan yarışmaya katılmakta bulur ve yarışmaya katılır. Yarışmayı ne yapıp, ne edip kazanan Recep İvedik, arsayı müteahhitlerden satın alır. Böylece hem çocukluğunda beridir top koşturduğu futbol sahasını kurtarır, hem de antrenörlüğünü yaptığı çocukları sevindirir. Yirmi bir Şubat 2011’de vizyona giren Recep İvedik 3’ün devam filmidir.

Recep İvedik serisinin beşinci filmi 16 şubat 2017 tarihinde vizyona girmeye hazırlanıyor. Merakla beklenen filmin yayınlanan fragmanını izleyebilirsiniz.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA