SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Nimet Alp’i Son Yolculuğuna Uğurladılar

Mersin ili içerisinde kalmış olduğu huzurevinde düşüp yaşamını kaybeden ve Yeşilçam’a da ”Gecekondu Yosması” ismi ile damgasını vurmayı başaran 1950’li senelerin gözde dansözlerinden biri olan 88 yaşında bulunan Nimet Alp’in cenazesi de toprağa verildi.

Nimet Alp’i Son Yolculuğuna Uğurladılar
Bu haber Vedat Soylu tarafından 24 Mart 2017 - 19:20 'de eklendi ve 403 kez görüntülendi.

Geçmiş olduğumuz gün akşam saatlerinde yatağından düşmüş olan ve de hastaneye kaldırıldığı esnada hayatını kaybetmiş olan ünlü dansöz ve de oyuncunun cenazesi, sabahın çok erken saatlerinde ise morgdan teslim alındı. Erdemli İlçesinde yer alan Alata Mezarlığına getirilmiş olan Alp için bir cenaze namazı da kılındı. Hemen sonrasında omuzlara alınmış olan Alp’in cenazesi gömülecek olduğu mezarlığa kadar da taşındı. Türk sineması içerisine dansı ve de oyunculuğu ile ismine yazdırmayı başarna Alp, ailesi ve de dostlarının gözyaşları ile birlikte toprağa verildi.

Cenaze amacı ile Amerika’dan gelmiş olan, sanatçının kızı şeklinde görmüş olduğu yeğeni Emine Akkaymak ise, 4 yaşından beri Alp ile beraber olduğunu ve de kendisini onun büyütmüş olduğunu ifade edip; ”O aslında benim annem ve arkadaşım, dostum, sırdaşımdı. Yurtdışında bulunuyordum ve onu fazlası ile özlüyordum. Dostları ve de ben onu fazlasıyla seviyoruz. O da büyük bir sanatçıydı. Tüm sanatçıları unutmamak gerekiyor. Devamlı olarak ziyaretlerine giderek, destek olmak, ve de arka çıkmamız gerekli. Yaşam dolu bir insandı kendisi. Herkese yardım ediyor ve de dost oluyordu. Sohbet ve de kahveyi fazlası ile severdi. Kendi kendisine yetebilen bir insandı. Tek isteği ise dostlarının kendini ziyaret etmesiydi” ifadelerine yer verdi..
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı