SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Referandum İle Alakalı Tahminini Paylaştı

Ünlü piyanistlerden biri olan Uğurlu, Türkiye’de yer alan sanatçı algısını ve de ülke gündemine bakış açısını Ülke TV’de ekranlar gelen ”Arafta Sorular” isimli programı içerisinde Esra Elönü’ye detaylıca anlattı.

Referandum İle Alakalı Tahminini Paylaştı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 06 Mart 2017 - 20:45 'de eklendi ve 240 kez görüntülendi.

Uğurlu konuşurken; ”Beni, öteki meslektaşlarımdan, bir şekilde meslektaş görünmüş olduğum kişilerden ayıran özellik tamamen halkla beraber nefes alıyor olmamdır. Halkın bulunmadığı bir yerde ben asla yokum çünkü halk bir Hak’tır. Halkın istemiş olduğu ise Hak’kın istediğidir. Dolayısı ile halkın gönül aynası fazlasıyla önemli bir durumdadır. Gönül aynasına da tecelli etmiş olan Rab, yaradan ve öğretmen ruhu fazlasıyla önemlidir. O ruh ile biz destanlar yazdık ve bugün de yazmaya devam ediyoruz. Dolayısı ile bu ruhu hiç bir şekilde kaybetmemek gereklidir. Tuluyhan Uğurlu ise bu ruhtan beslenmeye devam ediyor.” ifadelerine yer verdi..

Uğurlu öte yandan ”İnsanların artık emperyalizm ve de oligarşi altında sömürülmekte olduğu bir Ortadoğu’yu ben hiç bir şekilde istemiyorum. Sanatçı aslında bir baş kaldırıcı durumundadır. Sanatçı, bütün haksızlıklara, Filistin davasına da sahip çıkabilen bir adamdır bence. Gazze’de pek çok şeyden mahrum yaşamak mecburiyetinde bırakılan insanlarında sesidir aslında sanatçı. Bu aslında bir insanlığın meselesidir. Bizler insanlığı orada yer alan medeniyetlerden öğrendik. Şimdilerde ise onlar yıkılmak istenmekte. Onlar yıkılacaklar ki insanlığın hafızası tamamen silinecek. Bu medeniyetlere ise herkes sahip çıkmak zorundadır.” ifadelerine yer vererek son zamanlarda Ortadoğu’da yaşanmakta olan olaylara tepkisini de dile getirmiş oldu. Tuluyhan Uğurlu ayrıca yaklaşmış olan referandumla alakalı olarak ise; ”%58 oranında evet çıkar” şeklinde bir tahmin yaptı.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA