SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Sevenleri Müslüm Gürses’i Unutmadı

Arabesk müziğinin en ünlü isimlerinden biri olan Müslüm Gürses, vefatının 4. senesi içerisinde sevenleri tarafından kendi ismini taşıyan müze içerisinde anıldı.

Sevenleri Müslüm Gürses’i Unutmadı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 04 Mart 2017 - 13:54 'de eklendi ve 338 kez görüntülendi.

Memleketi Şanlıurfa ili içerisinde 3 sene önce açılmış olan ”Müslüm Gürses Müzik il2 Sanat Müzesi”nde sanatçının hayatı boyunca sahnelerde giymiş olduğu kıyafetlerin yanında müzik aletleri ile birlikte plak, kaset ve de fotoğraflarıyla bal mumundan yapılmış bir heykeli yer almakta. Müslüm Gürses’in hayranları, müzeyi de onun seslendirdiği şarkıların eşliğinde gezme olanağı buluyor.

Müzenin sorumlusu görevinde bulunan Zeynep Yılmaz, yapmış olduğu açıklama içerisinde, Müslüm Gürses’i vefatının senesi dönümünde anmış olduklarını söyledi. Müslüm Gürses’in, Türkiye içerisinde sanat camiasında çok önemli bir yere sahip bulunduğunu belirten Yılmaz; ”Bugün bu müzemiz merhumun hayranlarını ağırlamaya başladı. Gelmiş olan ziyaretçiler burada da merhumun hem özel kıyafetlerini hem ise plaket ve de aksesuarlarını görme olanağını buluyor.” ifadelerine yer verdi.
Müzeyi ziyaret edenlerin arasında yer alan Mustafa Özgültekin ise Müslüm Gürses’i; ”kimsesiz olanların sesi” şeklinde tanımladığını belirtip; ”Müslüm Baba şarkıları ile birlikte fakir tabakaya hitap etmekte olan bir sanatçımızdı. Müslüm Gürses, hayatı boyunca hiçbir zaman medya içerisinde kendisini değişik göstermedi.” ifadelerine yer verdi. Sonrasında ise ”Sürekli olarak fakir insanların yanı başında oldu. Müzede yer alan kıyafetlerine baktığınızda ise halktan birisi olduğunu kolaylıkla görürsünüz. Müslüm Baba her zaman halk ile iç içe bir durumdaydı. Bizler içinde Müslüm Gürses Şanlıurfa’nın mega iftarı idi.” ifadeleriyle konuştu.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı