SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Turgay Tanülkü’nün Anlamlı Bir Hareketi

Kocaeli İlinin 2 nolu T Tipindeki Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlü ve de tutuklu bulunan kadınlara ‘’Son Kuşlar’’ isimli tiyatro oyunu sergilemiş olan Turgay Tanülkü, ailesi cezaevinde yatmakta olan 2 tane çocuğun barınma ve de eğitim masraflarını üstlenmiş olduğunu da belirtti.

Turgay Tanülkü’nün Anlamlı Bir Hareketi
Bu haber Vedat Soylu tarafından 28 Şubat 2017 - 13:30 'de eklendi ve 303 kez görüntülendi.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sanatçısı, Oyuncu ve de yönetmen Turgay Tanülkü’nün başrolünü oynamakta olduğu, Sait Faik Abasıyanık’a ait ”Son Kuşlar” isimli eserinden uyarlanmış olan tiyatro oyunu, Kocaeli’ndeki 2 nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu içerisinde sahnelendi.Oyun öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplamış olan Tanülkü; ”Burada görmüş olduğunuz gibi kadınlarımıza ve de çocuklarımıza ulaşmaya çalışmaktayız. Çünkü burdaki çocuklara aileleri sahip çıkmıyor ise, bizim sahip çıkabilmemiz gerekiyor. Bunun kapsamında mahkum eşi ya da annesi ‘’Çocuğumu alır mısın?’’ şeklinde soruyor, ben ise hemen kabul ediyorum. Bu şekilde almış olduğum 23 tane çocuğum mevcut ve de bunları okutmaya çalışmaktayım” ifadelerine yer verdi..

Ailesi cezaevinde yatmakta olan 2 tane çocuğun barınma ile eğitim masraflarını üstlenmiş olduğunu da belirten Tanülkü ayrıca; ”Cezaevi içerisinde bir hükümlümüzün annesi de çocuğu için bizlere dilekçe yazmış ve onu burdan gitmeden önce alacağım. Çocuklarımızda üniversiteyi bitirene kadarki süreçte aileleri yanına gelmiyor. Bir zaman sonra çocuklar alışınca ise çocuklar ailelerinin yanına gitmeyi istemiyor. Çünkü kendi dünyalarını da kurmuş bir durumda oluyorlar. Bu dahilde Gebze Açık Cezaevi’nden bir tane daha erkek evlat alacağım, Kandıra Cezaevi içerisinden ise az önce bana ”dede” demiş olan çocuğu 1 sene içinde almayı düşünmekteyim” ifadeleri ile konuştu.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA