SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Zülfü Livaneli İçin Onur Ödülü Verildi

Zülfü Livaneli, Antalya ili içerisinde Muratpaşa Belediyesinin tarafından 2.si bu sene gerçekleştirilmiş olan ”Edebiyat Günleri”nin dahilinde Onur Ödülü verilmesine layık görüldü.

Zülfü Livaneli İçin Onur Ödülü Verildi
Bu haber Vedat Soylu tarafından 26 Mart 2017 - 23:02 'de eklendi ve 249 kez görüntülendi.

Antalya Edebiyat Günleri kapsamında geçtiğimiz sene içerisinde Füruzan’a verilmiş olan ”Onur Ödülü” bu sene içerisinde ise Zülfü Livaneli verildi.Geçtiğimiz sene kasım ayı içerisinde 50’nci sanat senesini kutlamış olan Zülfü Livaneli’ye, bir kuşaktan bir kuşağa uzanmış olan 300 tanenin üstünde bestesi, 40 tane dilde yayımlanmış olan romanları, dünya üzerinde barış ve de demokrasinin kökleşmesi, gelişmesi amacı ile vermiş olduğu mücadeleler sebebi ile de çok fazla değer görüldü.

Zülfü Livaneli’nin yazmış olduğu ”Serenad” ismine sahip olan kitabının bir kısmı, 12 kişiden oluşan keman orkestrası, piyano ve de bale eşliğinde başarılı bir şekilde yorumlandı.

Zülfü Livaneli ayrıca konuşmasının devamında ise; ”Burada Serenad ismine sahip olan romanının ilk defa sahneye uyarlanmış olmasını gördüm. Müzik ile birlikte bale ve de tiyatro ile hepsi çok iyi bir şekilde birleştirilmiş. Arkadaşlarımızın da emekleri için çok teşekkürler. Bana gerçektende çok büyük bir sürpriz oldu. Romanda yazmış olduğum karakterleri sahne üzerinde görmek ise gerçekten ilginç bir şeydir” ifadelerine yer verdi..Zülfü Livaneli, geçtiğimiz haftalarda ise 44 senelik dostu Yaşar Kemal’in balmumundan yapılmış olan heykelini görmek amacı ile Madame Tussauds İstanbul’da idi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA