SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Ağız Kokusu Nasıl Önlenir 10 Öneri

Ağız Kokusu Nasıl Önlenir 10 Öneri
Bu haber Ahmet Yaman tarafından 23 Ocak 2017 - 21:02 'de eklendi ve 437 kez görüntülendi.

Kötü ağız kokusunun birçok nedeni olabilir. En sık karşılaşılan ise ağızda biriken bakteriler, diş ve diş eti hastalıkları gibi bazı ağız hastalıklarının neden olduğu ağız kokularıdır. Buna fizyolojik ağız kokusu denir. Bunun dışında meydana gelen kötü ağız kokusu ise başka hastalıkların belirtisi olabilir ve patolojik ağız kokusu olarak tanımlanır. Bunun için bir diş hekimine görünmek, ağız kokusuna neden olan hastalığın da tespitini ve hastanın uygun tedaviyi olmasını kolaylaştıracaktır. Bunun dışında fizyolojik kaynaklı olarak ortaya çıkan ağız kokusunu önlemek için yapılması gerekenler. İşte ağız kokusunu önlemeye yardımcı 10 öneri.1- Bol bol su için

Su içmenin pek çok yararının dışında ağız kokusunu önlemede de oldukça etkilidir. Su içmek, ağız içinde tutulan bakterilerin azalması için doğrudan etkide bulunur. Ayrıca tükürük salgısını artırır.

2-Yediğiniz yiyecekleri iyi çiğneyinNe kadar çok çiğnerseniz o kadar çok tükürük salgılarsınız. Böylece ağızdaki yiyecekle tükürük salgısı iyice karışır ve ağızda yiyecek parçası kalma olasılığı düşer.

3-Sakız çiğneyin

Sakızın içinde enzimler ve güçlü bakteri öldürücü antibiyotikler vardır. Sakız aynı zamanda tükürük salgısını arttırır ve birçok bakterinin geri mideye gitmesine yardımcı olur.

4-Ağzınızdan nefes alarak uyumayınAğızdan nefes alarak uyumak zaten uyku sırasında azalan tükürük salgısı durumunu daha da kötüleştirir. Ağzı ve boğazı daha fazla kurutarak bakteri oluşumunu artırır ve bu da ağız kokusuna neden olur.

5- Tarçın yiyin

Gün içinde yediğiniz içtiğiniz besinleri, içine tarçın koyarak tüketebilirsiniz. Tarçın ağız kokusunu gidermede etkili bir silahtır.

6-Ağzınızda varsa protez ve köprüleri kontrol ettirinEskiyen protezler ve köprüler zamanla yiyeceklerin buralarda birikmesine neden olabilir. Bu da kötü ağız kokusuna neden olur.

7-Dilinizi temizleyin

Düzenli diş fırçalamanın yanında dilinizi de fırçalamayı ihmal etmeyin.

8-Ağızdaki tüm çürükleri tedavi ettirin

9-Sigara içmeyin

Sigara içmek hem ağız kuruluğuna hem de diş eti hastalıklarına neden olur.10-Daha az basit şeker tüketin

Basit şekerler atıştırmalık abur cubur denilen bütün şekerli gıdalarda nerdeyse bulunur ve diş çürüklerine neden olur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA