SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Baş ağrısına ne iyi gelir? Nasıl geçer?

Baş ağrısına ne iyi gelir? Nasıl geçer?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 30 Ocak 2017 - 13:56 'de eklendi ve 373 kez görüntülendi.

Baş ağrısı günümüzde her yaştan insanın kronik sorunu olabilmektedir. Peki bu baş ağrısına ne iyi gelir? Baş ağrısını ne geçirir? Bu kronik sorunu geçirmeye çalışmaktan önce baş ağrısının neden olduğunu bulmalıyız. Başın çevresini şerit şeklinde sıkan bir ağrı varsa ve ara vermeden devam ediyorsa stres ve gerginlikten olan bir baş ağrısıdır.Eğer baş ağrısı başınızı zonklatıyorsa ve mide bulantısına sebep veriyorsa bu ağrı migdenden dolayı olabilir. Bunların yanı sıra ışık titremeleri de varsa migrenden şüphelenebilirsiniz.

Aslında baş ağrısının nedenleri saymakla bitmez. Peki bu illetten nasıl kurtulacağız?

Baş ağrısının hemen ardından ilaç almak isteriz ancak çözüm her zaman ilaçta olmayabilir. Altta ki bir kaç öneriyi kullanarak baş ağrınızı hafifletebilir ya da geçirebilirsiniz.Işık: Çok fazla ışıktan uzak durun. Misalen ekran ışığı, tam olarak açılmış telefon, karanlıkta bilgisayar kullanımı gibi.

Limonlu kahve: Koyu olarak hazırlayacağınız kahvenin içine sıkacağınız limon baş ağrınızı hafifletecektir.

Sıcak/soğuk: Kendinize sıcak ya da soğuk kompresler yaparak ağrınızı hafifletebilirsiniz.Hangover: Diğer ismi akşamdan kalmadır. Akşamdan kalanlar için bir kaç öneri var. Alkolden sonra su eksikliğine bağlı olarak baş ağrısı gelişir. Bu baş ağrısından kurtulmak için bol bol su içmelisiniz.

Unutmayın ki baş ağrınızın nedeni çok daha ciddi şeyler olabilir. Bundan dolayı bitmeyen ve azalmayan baş ağrılarınızda hekime başvurunuz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA