SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Çay ve Kahveye Dikkat

Yemeklerden hemen sonra tüketilen çay ve kahve için uzmanlar tarafından ayrı bir uyarı ve dikkat edilmesi gereken önemli ifadeler geldi.

Çay ve Kahveye Dikkat
Bu haber Toprak Çınar tarafından 24 Şubat 2017 - 10:48 'de eklendi ve 1.201 kez görüntülendi.

Uzmanların yaptığı açıklamalara göre ise yemeklerden hemen sonra içilen çay ve kahve ikilisi vücutta bulunan demir emiliminin azalttığı yönde oldu.
Uzmanların ifadelerine göre vücutta demir eksikliği hastalığının aslında yüzde doksan sebebi olarak yemeklerden hemen sonra içilen çay veya kahvenin olduğu ortaya çıktı. Buna göre uzmanlar tarafından belirtilen ise yemeklerden 20-30 dakika sonra içilen çay ve kahvenin de aynı zaman da vücuda yararı olacağını belirtiyor. Demir eksikliğ için birebir bir neden ola Çay ve kahve yemekten hemen sonra içildiğin de zaten yemekler de az bulunan demirinde hemen hemen çoğunu yakmaktadır. Bu sebeple aslında demir bağırsaklar ve vücutta da az bulunduğu için buna bağlı olarak demir eksikliği hastalığı çay ve kahve nedeni ile insan vücuduna çok fazla zarar vermektedir. Fakat bünye içerisine alınan fazla miktarda demirin de aynı zamanda vücuda zarar vereceği ortay çıkıyor.
Sadece vücuda zarar belki de bunu açıklamayacak bakacak olursanız aslında demir fazlası olan insanlar da genel olarak kanser hastalığı kalp büyümesi iştahsızlık ve halsizlik gibi birçok hastalık ortaya çıkmaktadır. Tabi ki her konu da orta hali bulmamızı öneren uzmanlar bunun içinde günlük olarak 10- 15 mg demirin yeteceğini belirtiyor.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı